Teisipäev, veebruar 19, 2013
 

Käina kooli korvpallurid tulid Nõost koju kuldmedalitega

Eesti Koolispordi Liit
Viljandis peetud rahvusvahelisel koolinoorte võrkpalliturniiril Sadolin Cup tuli Käina gümnaasiumi segavõistkond 14 osalenu hulgas
neljandaks.
Hiidlased mängisid ühes alagrupis Viljandi riigigümnaasiumi ja Mustamäe humanitaargümnaasiumiga. Esimese mängu Viljandi vastu võitsid käinakad 2:0, teise Mustamäe gümnaasiumi vastu sama skooriga. Seejärel oldi alagrupi esimesed ja mängida jäi veel Elva võistkonnaga.
“Esimese geimi võitsime, aga teine geim läks punkt-punkti mänguks,” kirjeldas Linda Lepp. Geimid mängiti olümpiasüsteemi järgi
21. punktini ja võidu saamiseks pidi vahe olema kahe­punktine. Hiidlased olid veel ees 20:19, kuid lõpuks kaotasid teise geimi. Kolmas geim lõppes juba kindla kaotusega 0:2.
Järgmisel päeval peeti kolmanda-neljanda koha mäng Kadrina keskkooliga, mis samuti kaotati 0:2. “No lihtsalt mäng ei istunud enam,” nentis Lepp. “Juba finaali jõudmine oli tubli saavutus, aga kurb, et hõbemedal käest lipsas.”
Käina gümnaasiumi parim mängija oli Reijo Meiusi, üllataja Andreas Voole ja hasartsem mängija Angelika Sadam, oma panuse andsid tubli neljanda koha saamiseks Maarja Toomemäe, Mirjam Uuskari, Raido Känd, Jarek Elmi ja Allar Esko.
11. klassi õpilane Mirjam Uuskari, kes osales gümnasistidele mõeldud turniiril teist korda, rääkis, et pärast alagrupivõitu oli rõõm suur ja nad unistasid juba kõrgest kohast, kuid kahjuks pidid tunnistama Elva meeskonna paremust: “Mängisime hästi, kuid Elva mängis veel paremini, pühapäeval enam eelmise päeva särtsu kahjuks sees ei olnud ja nii kaotasime ka Kadrinale.”
Treener Linda Lepp ütles, et Sadolin Cup on turniir, mis paneb noori võrkpalli armastama. Juba 12. korda toimunud võrkpalliturniiri teeb eriliseks mäng segavõistkondadena.
Mängida saab kahes erinevas liigas, moodustades koolivõistkonna kas neljast neiust ja kahest noormehest või vastupidi – käinakate võistkonnas oli kaks neiut ja neli noormeest. Platsile võisid minna vaid algajad mängijad.
Nädalavahetusel peetud Sadolin Cupil osales kokku ligi 250 gümnaasiumiastme õpilast üle Eesti ja lõunanaabrite juurest Lätist. Käina gümnaasium osales juba kümnendat korda.
Mängud toimusid Viljandi spordihoones ja maagümnaasiumis ning turniiri korraldas Eesti koolispordi liit koostöös Viljandimaa spordi­liiduga.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411