Reede, veebruar 1, 2013
 

IRL läheb nimekirjaga välja kõigis viies omavalitsuses

Teisipäeval Hiiumaal käinud IRLi esimees kaitseminister Urmas Reinsalu ütles, et sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel on erakonnal kavas nimekirjadega välja minna saare kõigis omavalitsustes.
Eelmistel kohalike omavalitsuste valimistel oli IRL nimekirjadega väljas Kärdlas, Käinas, Emmastes ja Pühalepas. Ainsana polnud IRLil valimisnimekirja välja pandud Kõrgessaare vallas.
Reinsalu külastas saare omavalitsusi, mida juhivad
IRLiga seotud inimesed: Kärdlas on linnapeaks neli aastat tagasi IRLi astunud Georg Linkov, Emmastes vallavanemaks pikema erakonnastaažiga Tiit Peedu, Kõrgessaare valda juhib endine Res Publica liige Jaanus Valk.
Kärdla linnapea Georg Linkov tegi erakonna esimehele ülevaate linna olulisematest arengutest ja tutvustas Kärdla sadama ehituse seisu. Teine teema, mida linnapea tutvustas, oli Kärdla sotsiaalkeskuse sotsiaalmaja. Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk näitas ministrile Viskoosa alevikku ja Kõrgessaare sadamat, Emmaste vallavanem Tiit Peedu andis ülevaate Tohvri hooldekodust.
Õhtul kohtus Reinsalu erakonnakaaslastega IRLi Hiiu maakonnaorganisatsioonist.
Kiitis kaitseliitu ja koostööd
Minister külastas ka kaitseliidu Hiiumaa malevkonna staabi­hoonet ja kuulas malevkonna juhtide ülevaadet Hiiumaa kaitseliitlaste tegemistest. “Mulje oli väga hea – Hiiumaa kaitseliidu tegevliikmete arv on per capita maakondade lõikes väga kõrge, on olemas selged kavad, rahvusvaheline koostöö väljaõppe osas,” ütles minister.
Ta avaldas heameelt, et ka kaitseliidu eriorganisatsioonide liikmeid, noorkotkaid ja kodutütreid on Hiiumaal ligi sada.
Minister tutvus mullu avatud Teises maailmasõjas langenud hiidlaste monumendiga ja kiitis selle sõnumit ning kunstilist lahendust.
Heade koostöönäidetena tunnustas Urmas Reinsalu raha kogumist Hiiumaa haigla kompuutertomograafi ostuks ja Vaemla tootearenduskeskuse ehitamist.
“Tahaks loota, et see koostöö, ka omavalitsustevaheline, viib selleni, et mingil kujul õnnestub liikuda selles suunas, et leiab aset ka omavalitsuste ühinemine,” märkis IRLi esimees.
Hiiu Lehe andmetel ootavad Kärdla linn ja Kõrgessaare vald ühinemisläbirääkimiste algatamiseks vaid seadusemuudatust, mis lubaks ühineda ka ühise piirita valdadel.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411