Reede, veebruar 1, 2013
 

Hiiumaal teeninud alus sai Muhu vabatahtlikele

Hiiumaal Lehtmas seisnud piirivalvekaater PVK-006 lõpetas teenistuse politsei- ja piirivalveametis ning anti üle Muhu merepääste seltsile.
Kärdla kordoni juht Argo Tali selgitas, et kaater oli ehitatud 1960. aastal ja leidis viimastel aastatel suhteliselt vähe kasutamist, kuna sobis ainult pukseerimiseks ja patrullides sellega ei käidud. “Kuna aga pukseerimisvajadust tuleb piirivalvel ette üsna harva, ei ole mõistlik selleks hoida töökorras vana kaatrit ning otstarbekam on lahendada need juhtumid muude ressursside kaasamisega,” lisas Tali.
Uue nime saab hiljem
Muhu merepääste seltsi kontaktisik Madis Rehepapp ütles, et kaatri üleandmine oli 18. jaanuaril, nad käisid alusel ise järel ja nüüd hakkab see seisma Kuivastu sadamas.
Seltsi teeninduspiirkond moodustab umbes 15 meremiilise raadiusega ringi ümber Muhu saare. Teenused, mida selts meresõidukitega pakub, on otsingu- ja päästetööd, pukseerimine, kütuse ning inimeste ja varustuse transport.
Seni pakuti neid teenuseid seltsiliikmete isiklike alustega. Nüüd on varustuses suur kaater, mis aegluse tõttu ei sobi küll õnnetusjuhtumi puhul kiirelt reageerimiseks. “Suur osa juhtumeist, kuhu meid appi oodatakse, ongi tehnilist laadi viperused – kas sõitis mõni alus madalikule või lõppes kütus,” selgitas Rehepapp, et sellisteks töödeks saadud kaater kõlbab.
Selts tegi taotluse LEADER programmi, et saada toetust kaatri navigatsiooniseadmete uuendamiseks ning laeva­keret värvida. Seejärel on plaanis anda alusele uus nimi.
Kordoni teenistusse jääb kaks alust
Tali viitas, et politsei- ja piiri­valveamet on ka varem veesõidukeid andnud üle vabatahtlikele organisatsioonidele. “Näeme vabatahtlikes häid partnereid ja niiöelda õige asja eest võitlejaid ning plaanime koostööd järjest süvendada,” kinnitas politseikapten Tali. “Tuginedes teiste mereäärsete riikide kogemustele, siis parim merepääste võimekus on just nendes riikides, kus lisaks riigisektorile on valmisolek merepäästeks ka vabatahtlikel organisatsioonidel.”
Kordonis jätkavad suurematest veesõidukitest teenistust PVK-025 ja MP-42.
Hiiumaa mereümbruse turvalisust tagavad vajadusel ka politsei- ja piirivalveameti tsentraalse alluvusega suuremad laevad, millest
PVL-112 baseerub pidevalt Lääne prefektuuri tööpiirkonnas ning teised laevad külastavad Lääne prefektuuri tööpiirkonda vastavalt tööplaanile ja ohuhinnangutele.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411