Teisipäev, veebruar 5, 2013
 

Head nõu

Tahaksin soovitada ja tutvustada materjali, mis on kättesaadav interneti kaudu (www.tööelu.ee).
Sotsiaalministeerium on tõlkinud Läti hariduskeskuse juhendmaterjali, mida saab kasutada nii lasteaiaõpetaja, õpetaja koolis kui ka lapsevanem. Materjal on abiks õpetamaks lapsele ohutut tegutsemist. See sisaldab erinevate ohtude kirjeldamist ning nende vältimist sisaldavaid juhiseid.
Näiteks loomade tekitatud vigastused. Siit saab juhiseid, kuidas käituda võõra loomaga, millal on õige aeg loomaga suhelda, teda paitada, millal mitte. Täiskasvanutel on koera soetamisel oluline teadvustada vastutust looma eest ja õpetada ohutut käitumist ka lastele. Lapsi tuleb õpetada ka loomi mitte ärritama.
Juhistest leiab lihtsaid ja vahel meelestminevaid nõuandeid. Mis aga laste jaoks põnev ja täiskasvanule teeb selgitamisel asja lihtsamaks, on iga teema juurde kuuluvad töölehed, mis on emotsionaalsed, huvitavalt koostatud ja sisaldavad kõik ülesannet ja õpitu meelde­tuletamist.
Teemasid, mida käsitletakse on kokku 11 ja mõnel teemal on alateemasid: näiteks teemal “Aktiivselt puhates” on alateemad: jalgrattaga sõites, rulluisutades, batuudil hüpates, mängides ja talvel.
Eraldi peatüki moodustab teema: “Abi kutsumine”. Töölehti on kokku 39.
Lugesin ise seda suure huviga ja leian, et seda materjali kasutades saab nii mõnegi teema lastele huvitavaks muuta ja mõne õnnetuse ära hoida.
Materjali on võimalik välja trükkida ja see on kättesaadav aadressil
www.tööelu.ee tehes valiku “Mina olen” alt valiku “Lapsevanema”. Trüki­verisoon koos töölehtedega avaneb vasakust menüüst “Lisa­lugemist”.
ELLE VOOLMA
HUPS sotsiaalpedagoog

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411