Reede, veebruar 1, 2013
 

Hanila valla “Maa soolaks” sai Mart Mõniste

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hanila valla värske maa sool on Virtsu kodulehe tegija ja haldaja Mart Mõniste.
Mõniste pälvis aunimetuse kauaaegse vabatahtliku töö eest Virtsu kodulehe toimetamisel, päevasündmuste kajastamisel, kodukandi ajaloo uurimisel ja tutvustamisel.
“Ma ei tea teist väikese paiga kodulehte, mis oleks nii mahukas, põhjalik ja päevakajaline,” sõnas Virtsu arenguseltsi liige Aimar Roomets.
Roomets ütles, et Mõniste on oma töös ühtaegu põhjalik ja kiire. Kodulehel on palju materjali Virtsu ajaloost, mis on nõudnud põhjalikku uurimist ja süvenemist, päeva­kajalised uudised aga lähevad kohe üles.
“Ta justnagu oleks kogu aeg arvutis ja ega keegi ju ole tal käskinud teha, ise vabatahtlikult teeb. Minu meelest on ta lihtsalt hea ja abivalmis inimene,” sõnas Roomets.
Just tema esitaski Virtsu arenguseltsi nimel Mart Mõniste kandidatuuri volikogule.
Virtsus sündinud ja kasvanud, Virtsus, Massus ja Lihulas koolis käinud Mart Mõniste elab küll praegu Hiiumaal, kuid pole kaotanud sidet sünni- ja lapsepõlvekodu­paigaga. “Tema vaim pole Virtsust kunagi lahkunud,” ütles Aimar Roomets.
“Ta teab Virtsust kohati rohkemgi kui inimene, kes elab pidevalt kohapeal,” ütles Mart Mõniste vend Jüri Mõniste, kelle sõnul vaadatakse Virtsu kodulehte ligi sada korda päevas.
Kodukanti sattunud, teeb Mart Mõniste venna sõnul alati ka väikese ringi fotoaparaadiga, nii et tema fotokogus on pilte Virtsust läbi 40 aasta.
“Mart oli selline häbelik ja tagasihoidlik poiss,” sõnas Mardi endine pinginaaber Lihula keskkoolist, Hanila volikogu esimees Mardo Leiumaa.
Leiumaa sõnul soovitanud Mõniste tollane klassijuhataja ja eesti keele õpetaja Elmar Suislepp poisil minna õppima ajakirjandust.
“Mart on hea näide, kuidas inimene tegeleb oma endise kodukoha ajaloo järjestamise ja dateerimisega ning toimetab enneolematu visadusega Virtsu kodulehte,” sõnas Leiumaa.
“Maa soola” aunimetusele esitati üks kandidaat. “Tänavu oli, jah, haruldane juhtum, et konkurentsi ei olnudki, aga kandidaat ise oli tugev,” sõnas Hanila valla­vanem Arno Peksar.

KAIE ILVES
Lääne Elu

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411