Teisipäev, veebruar 12, 2013
 

Elektrikatkestustega kimpus kõplased kogusid 67 allkirja

Pärast detsembrikuiseid korduvaid elektrikatkestusi Kõpu poolsaarel, kui mõnes külas polnud elektrit üle kahe ööpäeva, pöördusid kohalikud elanikud ASi Elektrilevi ja Eesti Energia poole protestikirjaga.
Kirjas seisab, et Hiiumaa Kõrgessaare valla Kõpu poolsaare külade elanikud on nördinud sagedaste elektri­katkestuste pärast
2012. aastal.
Elanikud loendasid, et aasta jooksul tuli nende mobiilil rohkem kui 40 elektrikatkestuste teadet. Seejuures saadetakse teade vaid juhul, kui katkestus vältab üle 30 minuti. Lühimaid katkestusi keegi üles ei märkinud, pikim kestis aga üle 40 tunni.
Väga häirivana märgitakse 15. detsembril päev otsa kestnud lühiajalisi voolu katkemisi ja koheseid tagasi­lülitumisi, mis hoidsid inimesi ärevil ja panid muretsema kodumasinate töökindluse pärast.
Hiiu Lehe andmetel lülitavad elektrit korduvalt sisse-välja elektriliinide parandajad, kes tuvastavad nii rikkekohti.
Elektrikatkestused teevad tüli
Kirjas loetleti probleeme, mida elektrikatkestused põhjustavad: kaugtöövõimaluste ajutine puudumine, sügavkülmikus säilitatavate toiduvarude riknemine, kodumasinate sundremont või väljavahetamine, mida kindlustus ei kompenseeri.
Elanikud nõuavad, et seni kuni Elektrilevi poolt pakutav võrguteenuse kvaliteet soovida jätab, alandataks võrgutasu poole võrra tagasiulatuvalt 2012. aasta
1. detsembrist.
Kirja allkirjastas 67 poolsaare alalist elanikku ja suve­kodu omanikku.
Elanike pöördumist toetas ka Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk, kelle hinnangul on hea, et probleemi olemust ja suurust näitav protestikiri tuli kodanikualgatusena.
Ka vald saatis kohe aasta alguses Elektrilevile järelpärimise juhtunu põhjuste kohta.
Puski jaotuspunkt saab korda
Eelmisel esmaspäeval kohtusid ASi Elektrilevi esindajad Hiiumaa omavalitsusjuhtide ja maavanemaga Emmastes, kohal olid ka kõplaste esindajad.
Põhiline sõnum, mille tõid koosolekul osalenud Ulf Johansson ja Liidia Karhu külaelanikele, oli see, et täpsustati u 4 km pikkune trassilõik, kust pidevad katkestused alguse saavad ja mille kordategemisele peaks keskenduma.
Elektrilevi käiduosakonna juhataja Indrek Sild ütles, et tegemist on suhteliselt uue, 1985. aastal ehitatud Märja­kaasikust algava ja alles Kõpu küla juures metsast väljuva lõiguga. Selleks, et lõik kaablisse panna, tuleb liin maantee äärde tuua ning siis oleks see oluliselt pikem – 10 km ning tööde maksumuseks kujuneks
500 000 eurot.
Millal see lõik metsast välja tuua suudetaks, Sild öelda ei osanud, kuid lubas, et Puski lahutuspunkt, mis korralikult ei tööta, nii et seetõttu jõuavad Õngu liini rikked ka Kõpu poolsaare tarbijaid mõjutama, tehakse korda veel sel aastal.
Ettepanek võrgutasude alandamiseks kõplaste jaoks seniks, kuni teenuse kvaliteet pole tagatud, on Indrek Silla sõnul nö laual ja seda arutatakse.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411