Teisipäev, veebruar 12, 2013
 

Ajalehe 56. võrkpalliturniir uues kohas ja uuel ajal

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tänavune, järjekorras 56. Hiiumaa  võrkpalliturniir viiakse läbi Linnumäe asemel Kärdla staadionil ja nädalajagu hiljem.
Võrkpalliturniir sai alguse 55 aastat tagasi Kärdla linna­pargis ja on erinevatel asjaoludel toimunud aastatel 2000–2012 mujal kui Kärdlas, näiteks Emmaste ja Pühalepa vallas. Nüüd, pärast kaheteistaastast pausi, tuleb see linna tagasi.
“Ootame sinna suuremat publikumi hulka ja elavamat huvi võrkpalli vastu,” ütles Hiiumaa võrkpalliklubi president Siiri Sülla.
Vastu tulles turniiril osalevate võrkpallurite soovile on ka võistluse kuupäev lükatud hilisemale ajale, tänavu 10. augustile.
Varasematel aastatel peeti turniir juuli viimastel või augusti esimestel päevadel.
Üheks põhjuseks, miks korraldustoimkond otsustas kuupäeva muuta, oli kattumine teiste sündmustega Eestis. Ühtlasi pikendab hilisem kuupäev Hiiumaa turismi­suve ja rikastab suvelõpu hõredamat sündmustekava.
Osalejate ühtsustunde suurendamiseks tahetakse esmakordselt valmistada n-ö vormiriietus – Hiiumaa võrkpalliturniiri atribuutikaga T-särgid. Mullusel juubeli­turniiril jagati võistlejatele turniiri logoga märke.
Kui LEADER meetmesse esitatud toetusetaotlus edukaks osutub, tellitakse ka reklaamtreilik turniiriinfoga ja valmistatakse autasustamise taustastend toetajate logodega.
Eesti vanima ja ühe populaarsema, parimatel aastatel ligi poolesaja osalejaga Hiiumaa võrkpalliturniiri peakorraldaja on Hiiu Leht, korraldajaks Hiiumaa võrkpalliklubi, turniiri peakohtunik Mati Kiiver.
Mullu tunnustas Eesti võrkpalliliit turniiri korraldajaid meenetega, 2008. aastal pälvis turniir Hiiumaa kultuuripärli tiitli.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411