Reede, jaanuar 4, 2013
 

Säästumarketi katuselt varisenud lumi vigastas autosid

Neljapäeval, 27. detsembril kella kahe paiku kukkus Kärdla Säästumarketi katuselt lumi parklas seisnud kolmele autole. Ükski inimene
kannatada ei saanud.
Veidi enne seda, kui kohale­tellitud katuse lumest puhastajad töödega alustada jõudsid, purunes lumetõke ja katusel olnud lumekoorem varises parklasse. Lumevaringu alla jäi kolm autot.  Tugevamaid kahjustusi said kaks väiksemat sõiduautot, mille esiklaasid purunesid ja kapotid olid mõlkis. Kolmandal, kaubikul olid väiksemad mõlgid.
“Jäime natuke hiljaks oma tööga… paigaldasime just ohutuslinte, et katusele tööle minna, kui see juhtus,” rääkis Meelis Mets, kes katuseid lumest puhastamas käib.
Ta lisas, et oli Säästumarketile teinud hinnapakkumise katuse lumest puhastamiseks juba enne jõulupühi, lubati helistada, kuid kõnet ei tulnud. Pärast jõulupühi läks aga sulaks ja toimuski varing.
AS Rimi Eesti Food turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Lilleoja ütles, et kõigi sõidukiomanikega on võetud ühendust ning hoone omanik AS Kinnisvaravalduse korvab tekkinud kahju. “Vabandame veelkord autoomanike ees tekkinud kahju pärast,” ütles Lilleoja.
Metsa sõnul üllatas teda, et inimesed ei taju katuselt variseva lumega seotud ohtusid: “Eriti hämmastav oli see, et inimesi nagu jättis külmaks see ohutuslint, ikka nad trügisid ohualasse isegi koos väikeste lastega.”
Mets pani tänavu Facebooki välja kuulutuse, et kaks asjalikku noormeest teostavad lume­rookimist katustelt ja muudelt hoonetelt üle Hiiumaa. Ta viitas Hiiu Lehes ilmunud artiklile, milles katuse­paigaldajafirma hoiatas, et ka vaid 30 cm paksune lumekiht võib ohustada majakatust. Veel ohtlikumaks ja raskemaks muutub lumi kui see sulab või kui vihm sajab lume märjaks. “Odavam on ju ennetada hullemat, kui pärast ehitada uut katust,” leiab Mets.
If Kindlustus teatas aasta viimasel päeval, et neile on viimase paari päevaga laekunud kolm teadet, kus katuselt langenud lumi on sõidukeid lõhkunud. Sulailmaga kujutavad jää ja lumi majakatustel ohtu nii jalakäijatele kui ka autodele. If Kindlustus palubki jalakäijatel olla jätkuvalt väga tähelepanelik ning autosid võimaluse korral räästa alla mitte parkida.
If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuhi Aune Pärna sõnul võivad katuselt langenud lume kahjustused olla väga suured ning tekkinud purustuste kahjud tuleb kanda hoone omanikul, vastutuskindlustuse olemasolul teeb seda kindlustusselts.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411