Reede, jaanuar 18, 2013
 

Piirivalvurid said sinise mundri

Alanud aastal vahetasid piirivalvurid senise rohelise mundri sinise politseivormi vastu.
Kärdla kordoni juht Argo Tali ütles, et Hiiumaal võib aasta alguses kohata veel ka piirivalvevormi kandjaid, kuid suveks jõuab vahetus kindlasti lõpule.
Kui 2010. aastal liideti politsei-, piirivalve- ning kodakondsus- ja migratsiooniamet ühtseks asutuseks, otsustati töötajad mõne aasta jooksul riietada ühtsesse sinisesse vormi. Siiski saavad maismaapiiri valvavad ametnikud vajadusel kanda edasi rohelist riietust. “See erisus tuleneb mitmest põhjusest, millest näitena võib tuua, et teatud olukordades võimaldab roheline värv jääda lihtsalt märkamatumaks kui sinine värv,” ütles Tali. “Hiiumaal on piirivalvurite teenistus aga teist laadi, selliseid olukordi praktiliselt ei esine ja seepärast on mõistlikum kanda sinist vormi.”
Tali sõnul aitavad kodanikke ka edaspidi kõik politseivormi kandjad. “Hiiumaa elanik ja külaline ei peaks muretsema – kõik sinise vormi kandjad on politsei- ja piirivalveameti ametnikud ja oskavad probleemide korral kindlasti aidata.”
Ühtsest vormist on Tali hinnangul kasu veelgi tõhusamal turvalisuse tagamisel. “Ühtne vorm sunnib juba iseenesest politsei ja piirivalve teenistusliine rohkem olema kursis teine­teise tegemistega, mis aga tähendab Hiiumaal paremat valmisolekut erinevateks sündmusteks ja seega turvalisuse kasvu.”
Tali meenutas, et Eesti piirivalvurite üks esimesi vorme 1990. alguses oli samuti sinist värvi, seejärel võeti kasutusele hall ja siis roheline munder.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411