Teisipäev, jaanuar 22, 2013
 

Lennukite sõiduplaani tuleb rahapuudusel hõrendada

Teisipäeval selgus, et Hiiu maavalitsus saab tänavuaastaseks lennuliikluse korraldamiseks 610 000 eurot. Kuigi see on 12 000 eurot enam kui mullu, ei piisa sellest, et hoida senist lennusagedust.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja selgitas, et põhjuseks on mullu septembrist kallinenud lennureisi hind. Aasta alguse kaheksa kuud oli ühe reisi hinnaks 985 eurot, neli viimast kuud 1190 eurot.
Tänavu jätkatakse sama hinnaga. Ministeeriumi poolt eraldatud summa aga ei kata kõrgema hinnaga lennureiside kogu aastakulu.
Puudujääk oleks veelgi suurem, 100 000 euro ringis, kui mullu poleks vedajafirma AS Avies esimesel poolaastal palju lennureise ära jätnud. Nii on väike jääk mullusest eelarvest ning tegelik puudujääk, säilitamaks reiside senine sagedus – kaks igal tööpäeval, üks laupäeval ja üks pühapäeval –, on 30 000 kuni 40 000 eurot.
“Lootust seda raha saada eriti ei ole. Loomulikult teeme siin majas kohtumise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajaga, aga pigem peame ise vaatama kas tuleb mingil ajal graafikut harvendada või mingeid muid meetmeid kasutusele võtta,” nentis maavanem.
Rahuoja ütles, et lõplikku otsust, mida ette võtta, ei tee maavalitsus enne kui kohtumine ministeeriumi kantsleriga on ära olnud.
Rahuoja rääkis, et maavalitsus kavatseb küsitleda elanikke, millisel ajal lennureiside ärajäämine kõige vähem häiriks. Eeldatavasti on see talvine aeg, kui lennuteenuse kasutajaid on vähem: “Loodame, et saame reise ära jätta reisijatevaesemal ajal ja peame seda tegema nii vähe, et see meie logistikat ei häiri.”
Maavanem ütles, et peab oluliseks säilitada kättevõidetud lennureiside tihedus. “Kui tuleb ka ajutiselt mingeid tagasilööke, siis kindlasti püüame järgnevateks perioodideks paremini ette valmistuda, aga väga tahaks, et meil lennukindlus tekiks ja inimesed lennukit rohkem usaldada saaks.”
Mullu vähenes lendude täituvus 2011. a 47,25 protsendilt 44,3 protsendini. Tõenäoliselt seepärast, et aasta esimesel poolel tegi vedajafirma AS Avies palju lende väikese lennukiga ja üsna palju lende jäi ka ära.
“Üks mitte nii hea täituvuse põhjus on ka see, et kui reisija tahab kindla peale minna, siis nad eelistavad praami – ei ole harjutud, et lennuliiklus väga kindel on ja võib-olla ka reisijate usaldus ei ole sajaprotsendiliselt taastunud,” ütles maavanem.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411