Reede, jaanuar 25, 2013
 

Kohalik liha pälvib kiidusõnu

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Ostjad, kes saarte poelettidelt avastanud hiiumaise lihaveise- ja lambaliha, on selle hästi vastu võtnud.
Peaaegu kaks kuud on Hiiu saare kolmes Konsumis müügil olnud OÜ Hiiumaa lihatööstuse toodang – Vaemlas töödeldud ja pakendatud Hiiumaine liha.
Müüja: Ostjad kiidavad
Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) juhataja Merlin Tõnis ütles, et kokkuvõtteid müüdud koguste kohta veel pole, aga temani on jõudnud palju kiitvaid sõnu.
Ka Hiiu Konsumi juhataja Alina Kuuse kinnitas, et ostjad on kohaliku liha üles leidnud ja seda ostetakse küllalt hästi; suur oli nõudlus jõulude ajal. “Ja eriti hea minek on talle­lihal, mida kusagil mujal müügil ei olegi,” lisas Kuuse.
Konsumites pakutakse praegu talle-, lamba- ja lihaveiseliha nii jahutatult kui ka külmutatult.
“Eestlane küll ei osta eriti sügavkülmutatud tooteid, aga kui see on kvaliteetselt külmutatud, siis pole maitsel vahet,” kinnitas Tõnis.
Hind oleneb,  millega võrrelda
Kohaliku lihaveise- ja talleliha saab kätte kilohinnaga 11.90. Rakverest toodud veiselihaguljaši kilo on odavam, 9.98, hinnavahe aga tuleneb liha erinevusest. “Kui Rakverest saabub müügile veiseliha, siis meie pakume kvaliteetsemat lihaveiseliha,” selgitas OÜ Hiiumaa lihatööstuse juhatuse liige Tarvo Nõmm.
Võrdluseks, et Maalehe andmetel maksis detsembris Nõmme turul väärt veiseliha kilo 13st kuni 27 euroni.
Nõmm rääkis, et lihakeha tükeldatakse lihasgruppide kaupa vastavalt lõikusskeemile ja tellija soovile. “Kui tarbijate ühistu või teised tellijad soovivad kiloseid, väiksemaid või suuremaid tükke, siis nii saame ka pakendada,” ütles Nõmm.
Nagu kinnitab vanasõna iga oina mihklipäevast, on ka lammaste tipprealiseerimise aeg sügisel. Kuna sealsamas Vaemlas sügavkülmutatud liha saab müüa aastaringselt, on nüüd võimalus ka suvel lambaliha pakkuda.
Koostöö toetab talunikku
Merlin Tõnis ütles, et tarbijate ühistul on alati olnud huvi müüa kohalikku toodangut, seda enam, et siiani õieti polnudki müügil lambaliha, tallelihast rääkimata. “Soovisime panna õla alla kohalike talunike toodetud liha realiseerimisele,” kinnitas Tõnis.
“Jube lihtne on küll sinna viia – sups ja kohal,” ütles lambakasvataja Kaire Vannas. Ta rääkis, et juba transport on lihtsam ja odavam, sest loomade mandrile viimisel pidid nad kõik ise kinni maksma.
Enamiku müügilolevast veiselihast võttis HTÜ siiani Rakvere lihakombinaadist, lammast aga ei olnud kusagilt saada.
Nõmm ütles, et praegu jõuab ettevõte rahuldada kõik hiidlaste lamba- ja lihaveiseliha soovid kuigi lisaks Hiiumaale läheb nende toodang müüki ka Tallinna, Tartusse, Haapsallu, Soome ja mujalegi.
Kohalikku liha leiab Kärdlas HTÜ Hiiu ja Tormi Konsumist ning Käina Konsumist.
HTÜ kauplustesse A ja O pannakse kohalik liha müügile suvel, kui saarel on rohkem rahvast.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411