Teisipäev, jaanuar 29, 2013
 

Inglise keel kõige popim riigieksam

Tänavu oli Hiiumaal valitavatest riigieksa­mitest menukaim inglise keel, mis tulevast aastast on üks kohustuslikke riigieksameid – eksamit soovib sooritada 52 abiturienti.
Käina koolis olid populaarsemad riigieksamid inglise keel (16), bioloogia (16), ühiskonna­õpetus (12) ja matemaatika (11), kaks õpilast valis riigieksamiks ajaloo.
Juba eelmisel aastal oli praegustel abiturientidel 11. klassis võimalus läbida koolieksamid geograafias ja keemias, mida Käina gümnaasiumis kasutasid vastavalt 16 ja 8 õpilast. Koolieksameid valiti tänavu lisaks vaid kaks – üks muusika- ja teine kunstiõpetuses.
Kokku pürgib Käina gümnaasiumi lõpetamise poole 21 õpilast.
Kärdla koolis on populaarseim riigieksam samuti inglise keel (29), ühiskonnaõpetuse eksamit soovib teha 21, matemaatika- ja geograafiaeksamit kumbagi 17 õpilast, kuid bioloogiaeksami valis vaid viis õpilast.
Ka Kärdla koolis oli võimalus läbida keemia riigieksam juba kursuse lõppemisel ehk eelmise kooliaasta lõpul, selle sooritas kuus õpilast. Koolieksamitest valiti tänavu veel informaatikat, kunstiõpetust, muusikat, kehalist kasvatust ja kirjandust.
Kärdla ühisgümnaasiumi valmistub lõpetama 36 noort.
Kärdla kooli kaugõppeosakonnas õppijate seas on populaarseimad eksamid inglise keel (7) ja ühiskonnaõpetus (5). Riigieksamitest on veel esindatud geograafia, matemaatika ja ajalugu. Koolieksamitest on valitud kunstiõpetust, keemiat, vene keelt, ajalugu, geograafiat ja ühiskonnaõpetust.
Hiiumaal läheb tänavu eksamitulle saare kahe gümnaasiumi peale kokku 57 abiturienti, lisaks üheksa keskkooli kaugõppeosakonnast.
Igal keskkoolilõpetajal tuleb teha vähemalt kolm riigieksamit, üks neist eesti keel. Kokku tuleb sooritada viis eksamit, kusjuures kõik need võivad olla ka riigieksamid.
Riigieksamid toimuvad kord aastas kevaditi, üle Eesti ühel ja samal ajal. Tänavu on esimene, eesti keele eksam 29. aprillil.
Järgmisest aastast kuuluvad kohustuslike riigieksamite hulka lisaks eesti keelele ka matemaatika ja inglise keel.

EIKE MERESMAA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411