Teisipäev, jaanuar 29, 2013
 

23tunnine “Viinameri” loeti linti Soomes

Risto Pullat
Kõrgessaare valla elaniku Raimo Pullati ja tema poja Risto koostatud “Viinameri” lööb endiselt laineid Soomes.
Risto Pullat teatas, et möödunud nädalal ilmusid kiitvad retsensioonid ajakirjades Kanava ja Suomen Kuvalehti ning teos loeti heliraamatuks Soome vaegnägijate raamatukogu Celia jaoks. Luges Markku Virtanen ja raamatu pikkus on 23 tundi.
Eelmisel suvel esitleti raamatut “Viinameri” Eesti saatkonnas Helsingis. Sügisel ilmus Viinameri Lätis ja käesoleval aastal ilmub teos ka Poolas.
Raamat annab tervikpildi Eesti ja Soome vahelisest piirituse salakaubaveost 1920. ja 1930. aastatel. Teoses arutletakse piirituse salakaubaveo kui nähtuse ja selle kultuuriliste mõjude üle ka teistele Läänemeremaadele.
Esimest korda käsitletakse piirituse salakaubavedu kui rahvusvahelise organiseeritud kuritegevuse ilmingut. Piiritusekuningate suhted poliitikute ja korravalvuritega põhjustasid keeluseaduse ajal laialdast korruptsiooni.
Autorid leiavad, et Ameerika tasemel maffia jäi sündimata, sest Läänemere piirkonnas liikus vähem raha ning Põhjamaade karm alkoholipoliitika, kõrged alkoholi- ja tubakaaktsiisid ja Läänemere äärsete maade elatustaseme erinevused loovad head eeldused salakaubanduseks ka tänapäeval.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411