Teisipäev, detsember 18, 2012
 

Perekond Lige üllitas jõuluplaadi

Repro
“Jõulusoov” on musikaalse Ligede perekonna esimene pereplaat ja ees on ka esimesed kontserdid.
Pereansambel astub terve kontserdiga esimest korda üles jõulukontsertidel 22. detsembril Haapsalus ja 23. detsembril Kärdlas.
Perega koos on esinetud ennegi, kuid enamasti ikka nii, et isa esineb ja pere on kaasas. Ühel korral on terve perega musitseeritud Torontos ja sel aastal Tartus ühel heategevuskontserdil.
Muusikaga on “sina” peal kõik Lige pere liikmed: ema Monika on kunagi lõpetanud Kärdla muusikakooli akordioni alal, noorem tütar Hanna õpib praegu muusika­koolis flööti, isa Timo on muusikat õppinud Kärdla muusikakoolis, G. Otsa nimelises muusikakoolis ja Tallinna ülikoolis, Johannes on käinud Herkis Roosimaa trummiringis ja vanem tütar Mirjam mõned aastad muusikakooli kooriklassis.
“Kuna plaadi ja kontsertide mõte tekkis alles novembri keskel, siis pidime lood väga kiiresti salvestama ja nii, kuidas kellelgi aega oli. Meie eeliseks oli see, et kodus on väike kodustuudio ja nii ei pidanud kusagile kaugele sõitma,” rääkis Timo Lige. Ta lisas, et üldjoontes on nad plaadiga rahul, arvestades sellega, et kahe nädala asemel olnuks paari kuud vaja.
“Umbes sellised kodukootud me olemegi. Pereansambli juures ei ole rõhk mitte sõnal “ansambel”, vaid sõnal “pere”. Perekonnana koos musitseerimine ei ole alati kõige kergem viis muusikat teha, kuid kindlasti väga ühendav ja kokkuliitev. Meile meeldib asju koos teha!” selgitas Laulupealinna kooriga juba üleriigiliseltki tuntust kogunud koorijuht. “Loodan, et see muusika loob inimestesse jõulusoojust ja -rahu.”
Plaati saab osta Kärdlast Näkman Sati poest ja tellida Timo Lige meilil
timolige@kardla.edu.ee

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411