Teisipäev, detsember 11, 2012
 

Missioonipreemia auhinnad valmisid Laukal

Kalli Sein
Laureaat Katri Raikile ja veel viiele nominendile antud Aadu Luukase missiooni­preemia auhinnad tehti valmis Laukal asuvas OÜ Ideeklaas stuudios.
Tartu ülikooli Narva Kolledži direktor Katri Raik pälvis laureaadipreemia väärtusega 32 000 eurot.  Esmakordselt said preemiarahast osa veel viis kandidaati, keda tunnustati 6400 euroga.
Klaasist õitsvad puud, üks suur laureaadile ja viis väiksemat nominentidele (pildil), valmisid klaasikunstnik Kalli Seina kätetööna.
Auhinna valmistamise sooviga pöördus kunstniku poole Aadu Luukase sihtasutuse nõukogu liige Märt Vooglaid.
Klaasikunstnik, kes koos kunstnikust abikaasa Valev Seinaga elab juba üle kolme aasta Kõrgessaare valla Lauka külas, ütles, et sai alles töö käigus endalegi üllatusena teada, et ka Aadu Luukas oli Hiiumaalt pärit, põliste hiiu juurtega. “Olen ju aastaid teinud suurfirmadele auhindu ja firmatooteid, kuid seos Hiiumaaga selgus täiesti juhuslikult ja hiljem, sest ega tellija ei teadnud, et mina Hiiumaal asun ja mina ei teadnud, et Luukas hiidlane oli,” selgitas Kalli Sein.
Seda, et nüüdseks manalateele lahkunud suurettevõtja oli päritolult hiidlane ja Hiiumaal sirgunud, rääkis talle Klarika Virit Eesti Koostöökogust, kes varem oli olnud Luukase assistent.
Laukal on Seinade kunstni­ke­­perel klaasitöökojad, sulatusahjud ja vitraažikoda. Tänavu sai OÜ Ideeklaas Hiiumaa Koostöökogu otsusega PRIA-lt toetuse ja Seinad ehitasid valmis ka liivapritsitöökoja, kus klaasi töödelda. “Klaasi jaoks sobivat liiva­pritsi ju Hiiumaal polnudki, nüüd ei pea selle pärast enam
Tallinnasse sõitma, saab kõik koduhoovis tehtud,” selgitas Kalli Sein. “Mu põhitöökoht on nüüd siin, Laukal koduhoovis, Tallinnas käin ainult üle paari nädala materjale toomas ja klientidega kohtumas,” lisas ta.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411