Reede, detsember 21, 2012
 

Marss, kunsti nautima!

Toomas Kokovkin
“Tore oli täna hommikul linna­valitsuse all olevas suures saalis tulesid põlema panna. Kultuurikeskuse näitusesaali poolt paistis kah värvikirev valgus. Minu meelest saime üheskoos hakkama hea näitusega ja siinkohal eriline kiitus autoritele ja kuraatoritele.”
Niisuguse toreda kirja said kolmapäeval kõik hikukad oma päälikult Toomas Kokovkinilt. Teisipäeval sai siis HiKu viies ülevaatenäitus pidulikult avatud. Peeti kõnesid (Ott Lambing, Riho Rahuoja, Ermo Mäeots, Toomas ise jt) kahes saalis, nagu Toomase kirjast välja lugeda võib.
Meenutuseks: ülevaatenäitus tähendab seda, et kõik tööd, mis pandud üles rahvale vaadata-hinnata, on valminud sellel aastal. Tore on tõdeda, et meie väikesel saarel on suisa 16 aktiivselt tegutsevat kunstnikku kõigis žanrites – tahvelmaalist foto ja keraamikani välja.
Ja inimestel on koht, kuhu pühade ajalgi koos pere ja külalistega minna. Kultuurihuvi rahuldades aega veetma. Mõtisklema.
Maalinäituse kultuurimajas kujundas Ott Lambing (kes ka kuraator), büroohoone alla pandi näitus üles ühisel jõul. Tšillipipraga bukleti ja plakati kujundas vastne HiKu liige, disainer Kristjan Arunurm.
Näitused on lahti tööaegadel, mis kultuurikeskuses on ju “piiramatu”. Linnavalitsuse allgi püüame uksi väljaspool tööaega lahti hoida. Et aga igal EV kodanikul on õigus puhkusele, siis riiklikel pühadel tuleks ukse avamiseks helistada Ille Saviojale või Ott Lambingule – nad tulevad ja teevad lahti. Linnavalitsuse saali võti on allakirjutanu käes: helistab 5553 9842, võtab võtme, vaatab ära, toob tagasi. Lihtne!
Ülejäänu on pealkirjas kirjas.
AVE ALAVAINU
hikukas

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411