Reede, detsember 21, 2012
 

Kodukant Hiiumaa tunnustas vabatahtlikke

Helja Kaptein | Hiiu Leht
MTÜ Kodukant Hiiumaa tõstis esile 27 vaba­tahtlikku, kes tasu tahtmata teevad tööd kogukonna heaks.
Kolmapäeval kutsus Kodukant Hiiumaa Käina kultuurikeskusesse suure hulga Hiiumaa vabatahtlikke tunnustamaks neid, kes head tehes tihti märkamatuks jäävad.
“See on töö, mida inimesed oma vabast tahtest ja enda rõõmuks teevad,” ütles Hiiu maavanem Riho Rahuoja pidu avades.
Ta nimetas vabatahtliku koostöö suurimaks väärtuseks usaldust. “Usaldus on see, mille nimel peame hommikust õhtuni kõvasti tööd tegema ja vaeva nägema, aga kaduda võib see väga kiiresti mõtlematu teo või ütlusega.”
Veel nimetas ta oluliseks üksteisemõistmist. “Vahel tundub, et hukkamõistmine on omandatud emapiimaga, aga mõistmine tuleb läbi valu ja vaeva,” ütles Rahuoja.
Ta rõhutas, et koostööga saavutatakse ühiseid eesmärke ja vabatahtlike abita poleks Hiiumaa see maa, mis praegu.
“Naabritädi bussi pealt maha aitamine on ühekordne abi, vabatahtlik tegevus aga on see, kui käid sedasama naabritädi pidevalt aitamas vabast tahtest ja tasu saamata,” ütles Kodukant Hiiumaa juht Ester Tammis.
Tema sõnul pole tarvis tõestada, kui tähtsad on vabatahtlikud doonorid, tuletõrjujad, kaitseliitlased, külavanemad, loomakaitsjad, seltside, ringide ja klubide eestvedajad. “Need on inimesed, kes märkavad inimest, kes vajab abi, ja tegevust, kuhu saab õla alla panna,” ütles Tammis.
Valik tunnustatuid
Kõige noorem tunnustuse saanud vabatahtlik oli Emmaste põhikooli 9. klassi õpilane Kertu Lehtsaar, kes on kooli õpilasomavalitsuse president, kuulub Emmaste noortevolikogusse ja Hiiumaa noortekogus Ankur juhib noortevolikogude tegevust.
Tunnustuse pälvis ka MTÜ Kuulikodu eestvedaja Kadri Taperson, kes hoolitseb kodutute loomade eest. Taperson tunnistas, et kord alustatut pole võimalik lõpetada, kuid vahel tunneb, et ta poleks iial pidanud alustama loomade varjupaiga loomisega. “Väsimust ja läbipõlemist on loomakaitsjatel palju, sest nad on oma arusaamadelt ajast ees,” tõdes Taperson. Õnneks on ka sadu inimesi, kes varjupaikade heaks annetavad või toetavad neid.
Tunnustuse pälvisid ka liiga suurte tuuleparkide vastu allkirju kogunud perekond Ugam Emmaste vallast. Väärikas eas Jaan Ugam rääkis, et nad pole tuuleenergia vastu, aga sel peab olema õige koht ja maht ning Hiiumaa oludes tuleks arvestada saare suure väärtuse, puutumatu loodusega. “Hiiumaal võiksid olla väikesed tuulepargid, mis kuuluvad kogukonnale, mis omaks õigust energiajääkidega liituda Eleringi võrku,” soovitas Ugam. “Praegu tekib rohelisest energiast rääkides sellele väljendile teine varjund, arengult ebaküps.”
Tunnustamispidu rahastas kodanikuühiskonna siht­kapital.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411