Reede, detsember 21, 2012
 

Kingikotti peideti 11 sooja kampsunit

Käina päevakeskuses said Emmaste ja Käina erivajadustega inimesed eile heldelt annetajalt jõuludeks kingiks soojad villased kampsunid.
Hiiumaa puuetega inimeste koja juhatuse esinaine Malle Kobin jagas kõigile kohaletulnuile mitmevärvilisi ja -mustrilisi sooje kampsuneid – kokku 11 tükki. Ta tõdes, et kingitusi puuetega inimestele tavaliselt ei tehta, aeg ajalt toetab neid Putkastes asuv Samaaria Eesti Misjon. Tänavu oli eriline aasta, kuna lisaks kampsunitele kinkisid misjoni inimesed puuetega inimestele uued värvilised sallid ja pühadetoitusid.
“Kingitusi vastu võttes ja kampsuneid proovides oli pakisaajate silmis suur rõõm,” kirjeldas Kobin.
Hiiumaal on erivajadustega inimesi tuhande ringis. Nende katusorganisatsioonil Hiiumaa puuetega inimeste kojal on Käinas oma maja ja seal käis filmimas ETV saate “Puutepunkt” võttegrupp.
Saade oli eetris üleeelmisel nädalal ja just seda saadet vaadates tekkis tallinlannal Krista Palderil soov neid inimesi kingitusega meeles pidada.
“Kingitusi pole varem teinud, aga abivajajaid aidanud olen varemgi,” ütles ülikoolis õppiv Palder. Ta rääkis, et tal on puudega kursusekaaslane, kelle teotahet, aktiivsust ja optimismi ta väga hindab.
Koos oma ema Elo Paldrega, kes on Rakveres kudumeid valmistava OÜ Elotroi omanik, sooviski Krista toetada saates nähtud inimesi: “Tahame, et erivajadustega inimestel oleks hea ja nad teaksid, et neist hoolitakse.”

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411