Reede, detsember 14, 2012
 

Käsitööselts kogub annetusi lasteaiale

Jõulude ajal on paljudel soov teha midagi eriliselt head. Pakutakse võimalusi annetada loomade varjupaikadele, lastekodudele, haiglatele.
Mullu kogusime jõululaadal annetusi Kohtla-Järve lastekodu lastele. Sel aastal vaatasime ringi oma saarel, kas oleks keegi, kellele kuluks natukene abi ära. Silma jäi Vabaduse lasteaed ja uurisimegi, kas neil on midagi, millest nad puudust tunnevad. Lastekeskuse juht Katrin Maanas kirjutas lasteaiast ja nende soovist nii: “Täiskasvanuks saades kipume unustama, mis meie ümber teeb elu imeliseks, mis meie ümber on see, mis rahu ja kindlustunnet annab ja meile nii palju õpetab. Vaatame korraks tagasi lapsepõlve ja meenutame, kui palju põnevat oli ümberringi: päikesejänkud, mis hüplesid läikivatelt pindadelt, mida sai silmadega jälgida või käega püüda; siledad, karedad, soojad ja jahedad pinnad, mis õpetasid meid asju üksteisest eristama. Lasta liiva sahisedes läbi pihkude ja õppida tegema liiva­kooke. See tunne kiige peal, et lindude tee on nii lähedal, et laul tuleb iseenesest suule ja annab kiigele hoogu…
Ja lõhnad! See on nii kummaline ja põnev, et iga lill lõhnab isemoodi. Ja vesi! Veevulin on müstiline ja rahustav ning kui vett läbi sõrmede lasta joosta, see lausa paitab. Ma kuulan, vaatan, katsun, nuusutan – tunnetan kõike enda ümber ja läbi enda – õpin tundma maailma enda ümber ja iseendas. Just sellist võimalust, avastada paremini imelist maailma, tahame pakkuda oma lastele Kärdla sotsiaalkeskuse lastekeskuses.
Meie majas on lasteaed ja kooliklass lastele, kes vajavad kasvamiseks lihtsalt rohkem aega, hästi palju tähelepanu ja rahulikku keskkonda. Praegu käib meie majas kaheksa last ja neid on igast Hiiumaa omavalitsusest, neist viis on koolieelikud, kolm õpilased. Meie päevad on toredad: tegemist on palju ja koos on meil põnev. Tahame muuta seda veelgi toredamaks, pakkudes võimalust seigelda tunnetuste aias – meie oma aias. Annetus­rahaga soetaksime aeda uue kiige ja ehitaksime uue liivakasti.”
Nii tagasihoidlik sai see soov. Kõigil, kes tunnevad, et sooviksid nendele erilistele lastele anda võimaluse mänguks ja arenemiseks läbi tunnetuse, saavad annetada MTÜ Hiiumaa Käsitööselts kontole Swedbank 221019490040, märksõnaks: “annetus” või jätta raha 14.–.15 detsembril avatud jõululaadal annetuskasti. Annetusi kogume kuni 31. detsembrini.
Lisainfo Nele Eller 5166553 või nele7777@hot.ee

NELE ELLER
Hiiumaa käsitööselts

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411