Teisipäev, detsember 11, 2012
 

Käsitöölaadal ligi 70 müüjat

Suurele omatoodangu- ja käsitöölaadale, järjekorras kolmeteistkümnendale, oli eilseks registreerunud juba 67 müüjat.
“Igaüks, kes on midagi oma kätega teinud, teab, et killuke südamesoojust jääb nende asjade sisse, seepärast tule ja soeta lähedastele jõuludeks südamega tehtud kingitused kohalikult käsitöölaadalt,” soovitab laada üks korraldajaid Nele Eller.
Mullusel jõululaadal koguti annetusi ja kingitusi Kohtla-Järve lastele, tänavu saavad laadalised toetada meie Kärdla sotsiaalkeskuse laste­keskust “Tunnetamise aia” loomiseks keskuse õuele.
“Me kõik teame selle laste­aia olemasolust, aga ei tea mis seal majas tegelikult toimub ja mille järele nad puudust tunnevad. Uurisime natukene nende unistusi ja selleks oligi nn tunnetamise aed. Kuna tegemist on erivajadustega lastega, on ka nende mänguaed pisut erinev tavalasteaia omast,” selgitas Eller.
Seekordsel laadal on ka mõned heategevuslikud lauad, näiteks on võimalik toetada loomi, annetada eakatele isetehtud sokke, toetada SOS lasteküla läbi.
Tänavu on pisut teistmoodi laadalettide paigutus: korraldajad püüavad paigutada puidu, sepised, toidu ja muu käsitöö n-ö oma nurka, uue müügipinnana on kasutusel ka kultuurikeskuse  näituse­saal.
Uudis on ka see, et laada ajal näidatakse kinosaalis lastele multikaid ja nukuteatri etendusi, et lapsevanemad saaksid rahulikult sisseoste teha ja lastel oleks meelepärast tegevust. Tavapärane kultuuriprogramm on siiski täistundidel suures saalis ja seal leidub ka lastele huvitavaid töötubasid.
Laadakohvikut teeb sel aastal Triinu Kruus ja sealt on oodata maitsvaid küpsetisi.
Nagu tavaliselt, toimub  ka laada­loos, mis tänavu on eriti ahvatleva peavõiduga, samuti konkursid “Uus kingitus” ja “Hiiumaa meene”.
Laat algab reedel, 14. ja laupäeval, 15. detsembril kell 10, nagu ikka Kärdla kultuuri­keskuses.
Laata korraldab MTÜ Hiiumaa Käsitööselts koostöös Kärdla kultuurikeskuse töötajate ja paljude teiste abilistega.
Lisainfo ja registreerimine Nele Eller 5166553, nele7777@hot.ee

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411