Teisipäev, detsember 11, 2012
 

Kärdla nukuteatri esietendus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla nukuteatri junstiline juht Lea Sibul-Poola annab teada, et nukuteatril on sel nädalal tulemas esietendus, uut on muudki.
Üks tähtis lugu, millega me 12. korda valmis saime, oli Kärdla kiriku jõulusõime ülesseadmine advendialguseks. Altari juures on nüüd laut sõimega, milles magab Jeesuslaps, sõime juures seisavad Maria ja Joosep.
Sõime aitas mul üles seada Silvi Orvik ja transpordiga aitas Arnold-Aare Kivisikk – tänu neile!
Märkimisväärne on esietendus “Lõvisüdamed”, mis toimub nukuteatri majas Uus tn 1 neljapäeval, 13. detsembril kell 17.30. Mängib meie nukuring – Kärdla kooli IVb klassi õpilased ja õpetaja Kristi Vaht. See on tore lugu sõbra otsimisest Aafrika kuumuses. Väljas on lumi ja külmakraadid, kuid meil on teatris soojus, mida hoovab eriti nende laste-näitlejate südamesoojusest, kes nii innukalt nukkudega esinevad.
Suureks sündmuseks meie nukuteatri elus on nukkude muuseumi ümberkolimine Kõrgessaare maantee majast nukuteatrisse teisele korrusele. Ei ole just lihtne töö 500 nuku ja 28 lavastuse esemed ümber paigutada.
Selleks suureks tööks ulatas abistava käe Kärdla linnavalitsus, eeskätt Arnold-Aare Kivisikuga ja meie teatri lavastaja Kersti Ojasaluga, kes transportisid nukke ja dekoratsioone. Ja siis see tubli sõpruskond: Maarja Küttim, Pilvi Aamer, Sirje Rohtvee, Kalev Kraav, Karl Sadul ja Eha Vares! Kui oskuslikult nad dekoratsioone ja nukke paigaldasid, nagu oleksid ammu nukuteatri töös osalenud. Suur tänu neile kõigile, soovin neile ja kogu Hiiumaa südamlikele inimestele häid jõulupühi! Kohtumiseni nukuteatris!

LEA SIBUL-POOLA
nukuteatri kunstiline juht

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411