Reede, detsember 7, 2012
 

Jahihooaja esimene hunt tabati Kõpus

Karli Kattel
Noor jahimees Karli Kattel (25) laskis teisipäeval tänavuse jahihooaja esimese hundi.
Kahe–kolmeaastane isane hunt (pildil) püüti koos kaaslasega nn lipuringi Kõpus Rebastemäel ja kütiti sealsamas.
“Kogemus oli hea ja jaht oli edukas. Ka lasku ei olnud raske teha, kuna iga jahimehe unistus on ilmselt lasta hunti,” ütles Karli Kattel, kes hakkas isaga jahil kaasas käima
12–13aastasena ning ametlikult paberitega jahimees olnud seitse aastat.
Ta lisas, et ilmselt kondab teine lipuringi jäänud hunt sealsamas metsas, kuna hakkas pimedaks minema ja jaht tuli lõpetada.
33,3kilone hunt viidi tervelt mandrile taksidermisti juurde, kus tal nahk maha võetakse ja pargitakse. Korralik hundi­nahk on trofee, mida on vähestel Hiiumaa jahimeestel. Peeti ju mullu saarel hundijahti pärast 40aastast pausi.
Karli isa Harri Kattel, kes on samuti kogenud jahimees, rääkis huvitava fakti, et jahimehed ei koostanud seekord huntide küttimisel kasutatavat lipuringi nöörist ja lippudest, vaid kasutasid selleks vanade videokassettide filmilinti.
Hundi jäljed leiti Jalaste kruusaaugust ning nagu tavaks, koondusid selle teate peale hundijahile kütid kõikidest Hiiumaa jahtkondadest, kokku 28 meest.
Võsavillemid on viimasel ajal end Kõpu poolsaarel sageli näidanud, hunti nähti 6. novembril ja 17. novembril autotulede valguses maantee ääres. Ojakülas asuval metsa­langil käis hunt mitu korda kontrollimas harvesterijuhi ja metsaveo­autojuhi tegemisi.
Hiiumaa jahimeestel on sel jahihooajal veel kasutada kaks hundijahiluba. Juhul kui lumele jäänud jälgede järgi suudetakse hinnata saarel praegu elavate huntide arvu, võib keskkonnaamet lube ka juurde anda. Keskkonnaamet on öelnud, et eesmärgiks on, et Hiiumaale ei jääks rohkem kui kolm hunti.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411