Teisipäev, detsember 4, 2012
 

Elektrilepinguga võiks ka oodata

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kuigi kohe-kohe on käes viimane aeg sõlmida elektrileping, et alustada uut aastat uue elektrimüüjaga, kõlab ka hääli, kes soovitavad sellega mitte kiirustada.
Korduvad teated, et elektri­müüja vahetamiseks on jäänud veel vaid loetud päevad, sunnivad paljusid tegutsema.
Teeninduskonsultant Mary Enula ütles, et Eesti Energia (EE) Kärdla esinduses on paar viimast nädalat olnud lausa järjekord inimestest, kes soovivad lepingut sõlmida.
Neljapäeval oli järjekorras seitse eakat klienti. Kohe lisandus ka kaheksas, hea tuttav ja endine kolleeg Endel Saar. Ta hoidis käes ümbrikut Elektrumi pakkumisega: “Ma ei tea, mis siin peab tegema, mul pole ettekujutust asjast. Saadeti kiri koju ja tulin küsima, mis nüüd teha tuleb.”
“Ega sa ei pea sellega lepingut tegema, tee Eesti Energiaga ära ja asi korras,” soovitas kõrvalt pensionieas proua.
Kõik ei kiirusta
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ütles elektrituru avanemise teemalises trükises, et tema on väiketarbija, kes kulutab 200 kilovatti kuus. Lepingut ta ei sõlmi vaid kavatseb jääda üldteenust kasutama. “Üldteenusega saan börsihinnaga elektri, millele liitub müüja mõistlik marginaal, mida riik kontrollib,” selgitas Ots.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman oletas, et üldteenuse korral kujuneb elektri hind ilmselt mõnevõrra kallimaks kui elektrilepingu sõlmimisel.
Samas võib elektrimüüjat vahetada ka pärast elektrituru avanemist kasvõi igal kuul.
Kindel või ebakindel
Hiiumaal on ligi 6500 tarbimiskohta, neist ligi 900 äri­kliendid ja 5600 kodu­kliendid.
Eesti Energia on Hiiu maakonnas juba sõlminud ligi 1100 lepingut. 92 protsenti neist kannavad nime “Kindel” ja on fikseeritud hinnaga.
Uno, kes EE Kärdla büroo trepil vastu tuli, näitaski sõlmitud paketti nimega Kindel. Silvi Orvik ütles, et temagi valis fikseeritud hinnaga paketi Kindel. “Mis ta nüüd kõige parem on, aga ikkagi Eesti asi,” selgitas Orvik oma valikut.
Eesti Päevaleht kritiseeris Eesti Energiat, mis “teeb peatselt avaneva elektrituru tuules oma tahtmise pealesurumiseks jõulist lõpuspurti mõjutusvahendeid valimata”.
Paketti Kindel reklaamib EE ka otseposti teel saadetud kirjas ning vaid seda pakutakse kõigis Eesti Posti kontorites.
Otsustan viimasel hetkel
Käina valla elanik Reeni Metsküla ei ole veel tulevast elektripakkujat valinud. “Arvan, et otsustame seekord viimasel minutil,” sõnas muidu asju pikalt ette planeeriv noor pereema.
Kui elektripakett ära valitakse, on müüjaga plaanis sõlmida üheaastane leping. Kolmeaastast lepingut ei ole Reeni arvates kasulik sõlmida, sest selle ajaga võib paljugi muutuda ja tõeline konkurents alles tekkida.
Tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Siiri Erala ütles, et tõeline konkurents tekib elektriturul vaid siis, kui on piisaval hulgal aktiivseid tarbijaid.
Konkurentsi ärgitab ka Emmaste vallavalitsus, kes kutsub reedeks elanikke vallamajja, et nad teeksid lepingud vallale kõige soodsama hinnapakkumise teinud Elektrimüügi AS-iga.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411