Teisipäev, november 6, 2012
 

Tuuru asutajaõigused jälle maavanema käes

Oktoobri algusest andis regionaalminister Siim Kiisler SA Tuuru omanikuvolitused tagasi Hiiu maavanemale Riho Rahuojale.
Oktoobri lõpus määras maavanem Tuuru nõukogu uue koosseisu, mis on viie liikme võrra väiksem, kui varem.
Nõukogu esimees Tanel Malk rääkis, et liikmete arvu otsustati vähendada Tuuru töötajate arvu ja nõukogu liikmete arvu tasakaalustamiseks ning asjaajamise lihtsustamiseks.
Uude nõukogusse kuuluvad ettevõtjad Agur Nurs ja Tanel Malk, kes ühtlasi on ka nõukogu esimees, töötukassa juhataja Sirje Romanov, vabaühenduste esindaja Ester Tammis, omavalitsuste esindaja ja Kärdla linnapea Georg Linkov ning maavalitsuse esindajana maasekretär Piret Sedrik.
“Koos nõukogu esimehe ja mõne liikmega arutasime läbi meile tehtud ettepanekud võimalikest nõukogu liikmetest ning jõudsime sellisele otsusele, mille hiljem ka kinnitasin,” selgitas maavanem, kuidas valik tehti. Igale kohale oli üks kandidaat, ainult vabaühenduste esindajaks soovitati nelja inimest.
Varem olid Tuuru nõukogus saare kõigi viie omavalitsuse esindajad ning kaks vabaühenduste esindajat.
SA Tuuru asutas 1997. aastal Hiiu maavalitsus. Seadustemuudatustest tulenevalt oli riigi sihtasutuste asutajaõiguste teostajaks 2. märtsist 2010 siseministeerium.
Kui SA Hiiumaa Haigla asutusõiguse andis Kiisler peagi eelmisele maavanemale Hannes Maaselile tagasi, siis SA Tuuru asutajaõigused sai tagasi alles uus maavanem.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411