Teisipäev, november 27, 2012
 

Pildikoda tõi müüki pillid

| Hiiu Leht
Juba mõnda aega on Kärdla Pildikojast võimalik endale soetada ka pill: kitarr, suupill või plokkflööt. Müügil on ka muid muusikatarbeid.
Pildikoja omaniku Ants Vahtrase kinnitusel on firmade Mollenhauer ja Yamaha plokkflöödid mõeldud rohkem alustajale kui professionaalile, kuid soovi korral saab siit tellida ka just sellist pilli, millist soovitakse.
Väga suures valikus on pillikeeli nii elektri- kui akustilise kitarri jaoks, aga ka selliseid, mis universaalsed ja mõeldud kasutamiseks mõlemal. Eri jämedusega keeli saab valida ka vastavalt muusikastiilile. “Üks õige kidramees pidavat ühe kuuga pillikeeled välja venitama, nii et need vajavad pidevat vahetamist,” põhjendas Vahtras, miks ta keeled müüki tõi.
Kitarre on praegu müügil vaid üks, Hohneri metallkeeltega kitarr, mis tüübilt nn kitsama kaelaga bluusipill. Selle kvaliteedist räägib fakt, et Pildikojas pilli proovinud professionaalne muusik lubas selle kindlasti ära osta.
Kes aga flöödi puhumist õppida ei soovi ja kitarrimängu samuti, võib siit endale soetada mittekromaatilise Hohneri suupilli. Veel on müügis häälestusseadmed ja erinevad mediaatorid.
Vahtras selgitas, et tõi muusikariistad müüki kuna Hiiumaal on mitmeid muusikakoole ja seni pole muusikatarbeid saarel üldse müüdud, aga ka sellepärast, et kuigi Pildikoda jätkab ka fotode tegemist, pole ettevõtte majandusseis mitte just roosiline.
“Esialgu aga tuleb siiski edasi minna, sest kui tegevus praegu lõpetada, tuleks omal ajal sõlmitud tähtajalise rendi­lepingu, mis kahe ja poole aasta pärast lõpeb, järgi rentijale saamata jäänud tulu ikkagi kinni maksta,” selgitas Vahtras.
Kaks aastat tagasi soetatud kasutatud masinaga tehakse Pildikojas digipilte, filme aga ei ilmutata. Nii kogub Ants Vahtras klientide toodud filmirullid kokku ja saadab mandrile edasisele töötlemisele.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411