Reede, november 23, 2012
 

Peolised hakkasid politseinikele vastu

Reedel, 9. novembri õhtul kogunes hinnanguliselt 40–45 inimest Käina valla maadel asuvasse Leemeti metsa­majja. Hiiu Lehe andmetel oli kavas pidada kahe noore sünnipäevapidu.
Kärdla politseijaoskonna juht Avo Kail ütles, et on tavaline, kui politsei, saanud teada noorukite suurematest kogunemistest, teostab nende üle ka järelevalvet.
Hilisõhtul kontrollreidile läinud politseinikud leidsid Leemetist eest seltskonna, kelle hulgas oli nii täiskasvanuid kui alaealisi. Politsei kontrollis nii isikuid kui ka võimalikku alkoholijoovet ning toimetas jaoskonda 14 alaealist. Kõigi nende suhtes on käimas väärteomenetlus.
Kail rääkis, et koosviibimisel olnud täisealised sekkusid politsei tegevusse, ei allunud korraldustele ning nende suhtes tuli rakendada sundi; politsei kasutas pisargaasi. Nüüdseks on nende täiskasvanute suhtes alustatud kriminaalmenetlus, eeluurimist juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.
Neli alaealist 14st jäeti jaoskonda kainenema ja ülejäänud andis politsei lapsevanematele üle. Kail selgitas, et neli jäi kainenema, sest neid ei olnud võimalik kellelegi üle anda.
Samal õhtul laamendasid noored Kärdla bussijaamas ja pealtnägija sõnul loopisid kividega bussi. Politsei andmetel oli vähemalt üks bussijaamast politseijaoskonda toimetatud nooruk seotud Leemetis pidutsenud seltskonnaga, mille seas oli noori nii mandrilt kui ka Hiiumaalt.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411