Reede, november 2, 2012
 

Muuseum otsib mustreid ja kirjasid

Erakogu
Hiiumaa muuseum koos Hiiumaa käsitööliiduga on alustanud sügisest mustrijahti. Õigemini on töö käinud juba varasuvest alates, kuid nüüd on kätte jõudnud aeg esimesi kokkuvõtteid teha. Erinevate projektide toel (Saarte pärimuslik kultuurikeskkond) saavad samm-sammult internetikeskkonda üles riputatud, kaustadesse kopeeritud ja osaliselt pildistatud nii varem kogutud kui äsjaleitud kindamustrid.
Eesmärgiks, et nii käsitöömeistrid kui asjaarmastajad, koolilapsed kui kunstnikud võiksid uusloomes ning loovust arendavates projektides kohalikke kirju kasutada.
Muuseumis on juba aastaid hästi leitavad ka Hiiumaale omased heegelmustrid. Nüüd on järg jõudnud puidu, metalli, sarve ja teiste materjalide kätte.
Kuna kinnastega tahaksime lähiajal suurema töö lõpetada, palume kõiki, kel veel kodus vanemaid sõrm- või labakindaid, need mõneks ajaks muuseumisse loovutada, et saaksime mustrid maha joonistada. Kindad anname hiljem lahkesti tagasi. Küll soovime võimalusel üles märkida, kes ja millal kindad kudus.
Ka kõik eelpoolnimetatud muud kirjatud esemed või fotod nendest pakuvad jäädvustamiseks huvi.
Loodame Hiiumaa kirikindaid ja isegi kinnaste katkeid muuseumisse saada juba novembrikuus.
Kui  ise kohale tulla ei saa, võtke ühendust numbritel 463 2091 või 528 4401. Vast leiame üheskoos sobiva lahenduse.
HELGI PÕLLO
Hiiumaa muuseumi peavarahoidja

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411