Teisipäev, november 20, 2012
 

Maavalitsuse hoone renoveeritud

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Eile võttis ülevaatuskomisjon vastu Kärdlas Leigri väljakul asuva Hiiu maavalitsuse hoone renoveerimistööd.
Komisjoni üksmeelne hinnang oli, et töö on tehtud hästi. Remont, mis läks maksma 240 000 eurot ja mida rahastati CO2 kvoodi müügist, on lõpetatud.
Ehitustööd tegi OÜ Haas­oja Uko Oja juhtimisel, krohvimistööd alltöövõtuna OÜ Nordic Frontal Mikk Kallase juhtimisel – mõlemad on Hiiumaa ettevõtted.
Oja sõnul oli probleeme suviste ilmade tõttu; lakkamatud sajud pidurdasid planeeritud tööde normaalset kulgu.
Omanikujärelvalvet teinud P.P. Ehitusjärelevalve OÜ inseneri Mart Kaupsi sõnul on kõik tööd tehtud nii materjalide kui kõige muu osas õigesti, mõned pisiasjad, mis jooksvalt esile kerkisid ja ümber tuli teha, sai tellija ja projekteerijaga OÜ Dagopen kooskõlastatud.
Renoveerimise käigus tehti kunagise kasarmu ja 1970. aastal täitekomiteeks ümber ehitatud hoonele uued katused, pööningute ja fassaadide soojustused. Osaliselt sai hoone ka uued aknad ja uksed, parandati rõdu. Ka väljast näeb hoone nüüd välja endisest palju rõõmsam.
Kõige keerukamaks tööks pidas AS-i Riigi Kinnisvara projektijuht Ago Rist tagumise lamekatuse ümberehitamist viilkatuseks, sest samal ajal all ruumides inimesed töötasid. Vaid ühel korral “õnnestus” vihmal läbi sadada.
Tööd toimusid kahes etapis: katuse renoveerimine kestis jaanuarist jaanipäevani, fassaadide värskendamine jaanipäevast novembri keskpaigani.
Vaja ventilatsiooni
Rist ütles, et nüüd oleks vaja töödega jätkata maja sees, kus renoveerimist vajavad esmajärjekorras ventilatsiooni- ja seejärel küttesüsteemid.
Maavalitsuse töötajad on kurtnud, et pärast eelmist remonti, mil osale hoonest paigaldati pakettaknad, on ruumidesse tekkinud hallitus.
Kuna CO2 kvoodimüügist raha enam ei tule, on edaspidi ainukeseks rahastamisallikaks omanik, ehk AS Riigi Kinnisvara.
Maavalitsuse haldusala spetsialisti Ülu Takise sõnul sõltub palju sellest, milliseks kujuneb maja täituvus üürnike näol. Seetõttu on raske praegu prognoosida, kas ja millal ventilatsioonitööd ette võtta saab.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411