Reede, november 30, 2012
 

Lasteaia kadrilaadal teeniti rekordsumma

Kärolyn Kongi
Tänavuse, viiendat korda aset leidnud Kärdla lasteaia kadrilaada tulu oli rekordiline 720 eurot.
Sündmus meelitas kohale nii palju ostlejaid ja uudistajaid, et lasteaia saal jäi huvilistele kitsaks ja laada avanud Tiina Tantsustuudio lastele tantsuruumi väheks.
Laada menukusest kõneleb ka asjaolu, et müügitulu oli sel aastal 720 eurot. Lasteaia õppealajuhataja Ingrid Prikk ütles, et see on läbi aastate suurim. Teenitud raha läheb lasteaia õueatraktsioonide ostmiseks.
Nagu varasematelgi aastatel võisid kõigi rühmade lapsed ja nende vanemad laadale müügiks tuua käsitööd, küpsetisi ja hoidiseid, aga ka seisma jäänud mänguasju laadaloteriiks. Tänavu toetasid laadamüüki kaupadega ka OÜ Hiiu Nikerdis puidust pannilabidatega ja H.E.A. Küünal MF eriliste omavalmistatud küünaldega. Politsei ja päästeamet tõid auhinnad, mida lapsed said ülesannete lahendamise eest.
Laadast said osa nii Kärdla lasteaia lapsed, lapsevanemad, vanavanemad kui ka peretuttavad. Lisaks ostlemisele jagus tegevust nii pere pisematele kui emadele-isadele. Lapsed said lustida mängutoas, tantsida tantsu- ja trallitoas, lasta teha näomaalinguid, meisterdada lambaid ja maske loovtoas. Emade meelispaik oli laadakohvik ja isade tähelepanu köitis põnevustuba, kus Andres Laanejõe eestvedamisel sai oskusi proovida mudelautode rallirajal. Laste lemmikuteks olid politseilõvi Leo ja tuletõrje­koer Nublu.
Lapsega koos tema “töökohas”
Lapsevanema Raili Schultsi arvates oli ettevõtmine väga tore ja vajalik: “Kadrilaat on hea juba kasvõi seepärast, et see on aastas üks väheseid pidusid, kuhu saavad tulla ema ja isa ning õhtul lapsega tema n-ö töökohas olla – arvan, et see on lapsele väga oluline.”
Ta pakkus, et laadal võiks veidi rohkem tähelepanu olla kadripäevakommetel, et lastel ei tekiks väärarusaama, et kadripäev ongi ainult üks laat ja kauplemine.
“Usun, et vanemad oleks nõus palju rohkem isegi laste­aia arengusse panustama kui neid veidi rohkem innustada – kadrilaat on hea näide sellest, mida teha osatakse ja tahetakse,” lisas Schults.
Lapsevanem Liisa Vals jäi samuti laadaga väga rahule: “Kõikidesse ruumidesse ma kahjuks ei jõudnud, aga mulle meeldis, et laadal oli konkreetne algus – see nö avapauk laste laulu ja tantsuga ning ühislauluga, mille lasteaiatöötajad ise kirjutasid.”
Vals lisas, et lasteaia kollektiivi suur töö ja vaev oli näha ning avaldas lootust, et saadakse kokku piisavalt raha mõne uue kiige jaoks. “Mõned hinnad olid küll veidi krõbedad, aga siis tuletasin endale meelde, et see on mu oma lapse heaks ja isegi kui öeldi, et alati võib kaubelda, siis nüüd küll polnud see koht, kus kaubelda,” sõnas Vals.
Ingrid Prikki sõnul jäi lasteaia pere kadripäeva peoga ja laadaga väga rahule ning muljed olid ülevad: “Täname lasteaia poolt südamest kõiki kaasaaitajaid, sest tänu ühisele koostegemisele kõik õnnestuski.”
Mullusel kadrilaadal koguti 410 eurot lasteaia õuel asuva mängumaja täiendamiseks ja tõukerataste ostmiseks.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411