Teisipäev, november 20, 2012
 

Kodukokad lihvisid torditehnikat

RISTE SOFIE KÄÄR
Isadepäeva nädalavahetusel kogusid huvilised torditegemise nippe ja said suud magusaks Emmastes ja Kärdlas toimunud õpitoas, kus oskusi näitas Rõuge kondiiter Maire Meldre.
Kursusel osalenud nägid, kuidas valmib kohupiima-, šokolaadi- ja martsipanitort. Kogenud kodukokad said uusi nippe biskviidi küpsetamisel. Nii soovitas koolitaja segada tainast jahuklimpide vältimiseks käega ja jahutada valminud tordipõhja allavajumise vältimiseks serviti. Varem pagarina töötanud Maire Meldre pakub nüüd Võrumaal kondiitriteenust kiirabina – kui tort on jäänud tellimata, saab selle temalt kolme tunniga lauale. Seega on ta torditeo viimistlenud kiireks ja veatuks – eksimiseks ja otsast alustamiseks pole aega.
Tortide kaunistamine erinevate sulatatud, rullitud, pritsitud ja vormitud materjalidega värskelt meeles, harjutasid kursusel osalejad sama minikoogikeste peal. Meldre märkis, et kaunistamist siiski algkursusega selgeks ei õpeta ja selleks on tal eraldi õpituba, millega Hiiumaale saaks tulla tuleval aastal.
Kursuse Hiiumaa-poolne korraldaja Karina Käär ütles, et kutsus Maire Meldre Hiiumaale, sest tahtis ise targemaks saada ja aimas, et on teisigi huvilisi. “Olin Facebooki gruppides näinud uhkeid torte ja hakkas silma, et tehakse ka vastavaid koolitusi. Aga kõik toimuvad nii kaugel ja on kallid. Kusagil koolituse kuulutuse juures mainis Maire Meldre, et ainus koht, kus ta käinud ei ole, on Hiiumaa. Sellest sain julguse talle kirjutada ja küsida, mis teha tuleks, et ta Hiiumaale koolitama tuleks,” kirjeldas Käär. Tema hooleks jäi huviliste ja ruumide leidmine ning raha kogumine.
Emmastes laupäeval ja Kärdlas pühapäeval viis tundi kestnud kursusel osales kokku 42 inimest. Karina Käär ütles, et tagasiside põhjal jäid inimesed koolitusega valdavalt rahule.
Ta lisas, et edaspidi võiks Hiiumaal toimuda ka koolitusi, kus saab mingi toidu ise valmis teha.  Nii on Facebooki grupis Hiidlane koogib ja tordib juba pakutud välja koolitusi hiidlastelt: suhkrulillede ja öökullitordi valmistamine. Kodukokad loodavad nippe saada ka Lauka põhikooli kokalt Aimi Aromatovalt.
Toimunud kursustel osalenud soovisid koolitaja Maire Meldre tagasi kutsuda uusi õpitubasid korraldama ja nii toimub 15. detsembril jõuluõpituba Kõpus/Käinas – täpsed kohad alles selguvad. Ühe grupi suurus on 20 inimest. Õpitoas tehakse valmis piparkoogitainas, küpsetatakse piparkoogid ja kaunistatakse värvilise glasuuriga. Lisaks valmib jõulukook, mille saavad kursandid koos ära süüa.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411