Reede, november 16, 2012
 

Kas Emmaste koolisöökla jätkab

Kaalutakse võimalust liita Emmaste koolisöökla ja SA Hiiu maakonna hooldekodu söökla. Milline on kooli seisukoht?
Vastab Emmaste põhikooli direktor Ruti Nõmm: “Minu juurde tuli Tohvri hooldekeskuse juhataja Arnold Ström ja tegi ettepaneku liita sööklad. See on ainult mõttetasandil ja keegi mingeid otsuseid teinud ei ole. Koolijuhina olen selle vastu, sest meie kooli toitlustus toimib väga hästi,  söökla pole kahjumis ja toidu kvaliteet on superhea. Kooli toiduaineid päevas on ette nähtud 78 sendi eest, meie koolisöökla tuleb toime 72 sendiga. Samas tuleb teha erinevad menüüd õpilastele ja vanuritele. Praegu maksame kvaliteedi eest ja nagunii peab keegi jääma siia nõusid pesema ning kulub vett ja elektrit. Samuti on meie teed talvel küllalt halvas seisus ja see kaheksakilomeetrine vahemaa võib õpilaste söögi õigeks ajaks saabumise seada küsimärgi alla. Lisaks veel emotsionaalne tasand, sest tähtpäevadeks on kokk meie jaoks alati mõelnud erilise menüü. Ka on söömiskultuur üks hariduse osa ja seda kasu pole keegi veel välja arvutanud.”

Küsis HELJA KAPTEIN

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411