Reede, november 9, 2012
 

Kanadas trükitava ajakirja Hiiu ilmumine küsimärgi all

Hiidlaste seltsi ajakirjaga Hiiu on kaasas kiri, millega pöördutakse hiidlaste, seltsi liikmete ja ajakirja tellijate poole palvega teada anda, kui leidub isikuid, kes on valmis uue juhatuse moodustama ja Hiiut toimetama. “Praegune juhatus pärast 2014. aasta juubelit, mil hiidlaste selts tähistab oma 40. sünnipäeva, enam jätkata ei soovi,” seisab Kanadast saadetud kirjas.
Põhjenduseks toob juhatus seltsi liikmeskonna ja Hiiu tellijate vähenemise. “Vanad surevad ja uusi liikmeid juurde ei tule – hiiu päritoluga noortel puudub samasugune huvi ja vajadus seltsi kuuluda, kui nende vanematel,” öeldakse kirjas. Praegu trükitakse Hiiut veel 225 eksemplari, aga 2014. aastaks langeb tellijate arv ilmselt alla 200.
Septembrikuu Hiiu annab ülevaate seltsi sügiskoosviibimistest, kõneldakse Kanada hiidlaste tegemistest eelmisel aastal. Tähele­panu vääriv sündmus leidis aset veebruaris, kui Torontot külastas Venemaa opositsiooni juht Boris Nemtsov, kelle programmi organiseeris seltsi liige Marcus Kolga.
Lugeda saab Toronto Eesti seltsi korraldatud Eesti vabariigi 94. aastapäeva ja Jõekääru Eesti laste suvekodu 60. juubelipäeva tähistamisest.
Tutvuda saab hiiu päritoluga sportlastega: Len Väljas, Austin Väljas, Juhani Eistrat, Mari ja Kirke Timmusk, Kersti ja Toomas Sõrra jt. Ära on märgitud vanim hiidlaste seltsi liige Herman Rist, kelle 100. sünnipäeva 20. aprillil tähistati.
Ei unustata ka Hiiumaad – kirjutatakse mälestusmärgi avamisest Teises maailmasõjas hukkunud hiidlastele ning tutvustatakse tuntud Hiiumaa inimesi Erkki-Sven Tüüri, Heiki Nabi, Ott Leplandi jt.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411