Teisipäev, november 20, 2012
 

Kaitseliit viis aastapäevapärjad Poisi juurde

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Reedel tähistas Kaitseliidu Hiiumaa malevkond organisatsiooni 94. aastapäeva. Esmakordselt oli saare kaitseliitlastel koht, kus seda sündmust vääriliselt tähistada.
Kärdla kiriku juures asuva teises maailmasõjas langenud hiidlaste mälestusmärgi jalamile asetasid pärja naiskodukaitsjad, kaitseliitlased ja Savonlinna reservväelaste ühingu esindajad.
Lääne maleva Hiiumaa malevkonna pealik leitnant Mart Reino ütles, et mälestusmärk meenutab sõjas langenud kangelasi ja avaldas heameelt, et ka Hiiumaal on nüüd koht, kuhu tulla neile austust avaldama. “Puhake rahus! Au kangelastele!” ütles Reino.
Pärast tseremooniat anti Sõnajala sööklas toimunud pidulikul vastuvõtul üle silmapaistnud kaitseliitlastele mitmeid aumärke ja tänukirju. Kaitseliidu Lääne maleva teenetemärgi sai Janek Aug. Hiiumaa malevkonna teenetemärgi said rinda Rauno Luukas, Reemet Sits, Ado Martin, Velvo Barinov, Tõno Tammeveski. Sama teenetemärgi said ka koolitajad Soomest: Pekka Laitinen, Rainer Puhakka ja Antti Puhakka.
Soomlased tunnustasid kolme meie kaitseliitlast: Soome reservväelaste liidu pronks teenetemedali said Ülo Tuisk, Janek Aug ja Kristjan Reino.
Kaitseliit loodi sisejulgeoleku tagamiseks 11. novembril 1918 ja taasasutati 17. veebruaril 1990. Liidul on praegu 13 000 liiget, koos KL eriorganisatsioonidesse kuuluvate naiskodukaitsjate, kodutütarde ja noorkotkastega 21 000.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411