Teisipäev, oktoober 30, 2012
 

Tunnuslause võimalikele välisinvestoritele leitud

Välisinvestorite meelitamisel hakkab nüüdsest kaasa aitama tunnuslause “Hiiumaa – where time Works”, mille eestikeelne tõlgendus on: “Hiiumaa – siin aeg töötab”.
Neil, kes arenduskeskuse Tuuru üleskutsel lause­otsimises osalesid ja seda jälgisid, võib tekkida küsimus – aga sellist lauset ju 31 pakutu seas ei olnudki.
Tõsi, 24. oktoobriks oli enim hääli kogunud lause “Home of time” ehk “Aja kodu”. Aja erisuguse mõõtme või koguni justkui seismisega seotud seoseid pakuti teisigi, ent Tuuru konsultandid võtsid julguse kahelda, kas veniv aeg on välisraha siiakutsumiseks ikka parim “komm”. Leidsime, et investeeringute toomiseks on vaja näidata ajast tulenevat kasu ettevõtjale. Kaalusime uuesti kõik tunnuslausete variandid läbi ja sõeludes välja neist parima, jõudsimegi tulemuseni, mis väljendab aja töötamist meie kasuks – me ei raiska oma aega ummikutes seistes, vahemaad saarel ei ole pikad ja suurlinnarutt siia enamasti tõesti ei jõua.
Sellisena läks tunnus­lause teele, aga aluse sellele panite teie, kes te pakkusite oma mõtteid. Veelkord suur tänu kaasa mõtlemast, sest selle tulemusena leidsime palju häid tunnuslauseid, mis arvatavasti ka Hiiumaa turundamisel kasutusse lähevad. Turisti jaoks “töötab” ju teistsugune tunnuslause kui investori või siis saare­elaniku jaoks. Kangesti meeldis meile ka näiteks mõte “Small, smart and safe” ehk “Tilluke, nutikas ja turvaline”, kuid arvasime, et mõistete “väike” ja “turvaline” endastmõistetavuse kõrval jääb praeguses kontekstis
õigusest uhkeldada nutikusega (loe: tehniline uuendusmeelsus jmt) veel vajaka. Veel.
Tunnuslause otsimise protsess pani meid mõtlema Hiiumaa väärtuste üle ja see oli vast suurim kasu, mida me koos teiega saime. Investorite huvi äratamiseks tuleb aga teha palju enamat kui tunnuslause. See on info kogumine ja edastamine Hiiumaa võimaluste kohta, andmebaaside ja väärtuspakkumiste koostamine,
kontaktsündmuste korraldamine Hiiumaal, neil osalemine ka väljaspool jne.
Lausega üksi ei tee midagi, aga see toetab, kannab endas esmast sõnumit.
Hiiumaa on osa Eestist ja välisinvestorite leidmisel Eestisse teeb suurt ja tänuväärset tööd EAS. Välisinvestorile suunatud turundus­materjalide koostamine toimub praegu maakondliku arenduskeskuse Tuuru ja EAS-i koostöös.

KRISTJAN ARUNURM,
ILMI AKSLI
SA Tuuru

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411