Teisipäev, oktoober 23, 2012
 

Seenetundja soovitab: Koguge varusid, seeneaeg kestab veel

Metsandus- ja keskkonnakaitseharidusega seenetark Margit Soone kinnitas, et vaatamata mõnele külmakraadidega ööle kestab seeneaeg ikka veel.
“Harvad nõrgad öökülmad ei tee seentele veel viga, alles nädal nullkraadi ja allapoole teeb metsad söögiseentest puhtaks, nii et alles jäävad vaid mõned üksikud liigid,” ütles Soone.
Veel kestab maaheiniku, hobuheiniku, kuld-kukeseeniku, kollaka kukeseene, lehter-kukeseene, kännumampli, suits-kollanuti,
sügis-limanuti ja hariliku metskõrgese korjamis­aeg. Üle tasub vaadata porgandi­riisika kohad, sest ka neid ning kuuse- ja männiriisikaid võib paiguti leida.
Külma talub hästi puidu- sametkõrges (Flammulina velutipes). Selle seene vilja­kehad ilmuvad alles hilis­sügisel ja talvel, vahel ka kevadel ja suvel. Jaapanlased hindavad teda kõrgväärtusliku kultuurseenena. Meil tasub puidu-sametkõrgest otsida leht- ja segametsadest, parkidest, põõsastikest, sageli pajudelt – nii kõdu- kui ka elavalt puidult. Soone kinnitas, et tegemist on väga maitsva seenega.
Seenetundja ütles, et
tänavu oli söögiseentest rikkalikult harilikke kukeseeni, kitsemampleid ja puraviku­lisi, vähe oli šampinjone ja harikuid, kuid tänavuse seene­aasta kõige huvitavam leid oli hüatsint-limanutt (Hygro­phorus hyacinthinus). “See on ilmetu seeneke, kuid lõhnab nagu lill,” selgitas Margit Soone.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411