Teisipäev, oktoober 16, 2012
 

Sada korraga laval ehk “Kui mina alles noor veel olin”

Niisugust nime kannab kontsert, mille annavad hiidlastele Haapsalust külla tulnud lauljad, tantsijad, pärimusmuusikud, ühtekokku esinejaid 100 ringis.
Pühapäeval, 21. oktoobril kell 17 Käina huvi- ja kultuurikeskuses algaval kontserdil esinevad lauljad Haapsalu tütarlastekoorist Canzone, Haapsalu kammerkoorist.
Tantsupõrandal võtavad koha sisse noored rahvatantsijad Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi noorterühmast Läki Tantsule, pillilugudega esinevad noored pärimusmuusikud Viive Marleeni juhendamisel.
Dirigentide ja juhendajate Ulrika Graubergi ja Karin Lükk-Raudsepa kinnitusel on kõik kontserdil pakutav oma, st eestikeelne ja eestimeelne. Nii mõnigi vanadest aegadest pärit lugu on saanud uue ja värske kõla või laheda tantsuseade.
Kontserdi pealkiri “Kui mina alles noor veel olin” tuleb kõigile tuntud laulust, mida kahes versioonis ka esitatakse.
“Millegipärast on just sügis see aeg, kui meenuvad vahvad seigad lapsepõlvest. Kõndides kummikutega värviliste lehtede vahel, kastanimune tasku pistes on tahtmine jälle laps olla. Soovimegi oma laulu, tantsu ja pillimänguga vaatajaid-kuulajaid rõõmustada ja anda meie halli sügisesse rõõmsamaid värve ja nooruslikku energiat,” ütles Ulrika Grauberg.
Tütarlastekoor Canzone sai mullu kümneaastaseks, lauljad ise on 13-18aastased noored neiud Haapsalust ja Läänemaalt. “Canzonega naudime Hiiumaal olemist juba päev enne kontserti – oleme  laululaagris, kus valmistume novembrikuus Hiinas toimuvaks konkursiks,” selgitas Grauberg. Hiina konkursikava on võimalus kuulata ka Käina kontserdil.
Haapsalu kammerkoor tähistas eelmisel hooajal oma viiendat sünnipäeva ja on avalikkusele tuntud ehk telesaatest Laululahing. Lühikese tegevusaja jooksul on kooril olnud edukaid ülesastumisi: 2010. aastal 11. Eesti kammerkooride festivalil oma kategoorias esikoht ja mullusel 17. Eesti segakooride võistulaulmisel “Tuljak” taas oma kategoorias esikoht ja Tuljaku karikas.
Läki Tantsule on noorte tantsurühm, mis alustas tegevust 2009. a sügisel 16 tantsijaga. Tantsurühm on noorte seas muutunud sedavõrd populaarseks, et käesoleval sügisel on rühmas tantsijad kokku 42.
Hiiumaa on tantsurühma noortele saanud viimasel ajal üsna koduseks paigaks, sel hooajal on nad juba kahel korral viibinud saarel tantsulaagris ja nüüd siis ka kontserti andmas. “Mingi sõnulseletamatu tõmme on ikka ja jälle tagasi tulla. Viimasest kojusõidust jäi kõlama kohaliku bussijuhi lause: “Te võiksite meile siia elama jäädagi!”,” meenutas Ulrika Grauberg.
Ta tänas kõiki Hiiumaa inimesi, kes tantsulaagrite õnnestumisele kaasa aidanud, ning kutsus kõiki esinejate rõõmust ja energiast pakatavast kontserdist osa saama.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411