Teisipäev, oktoober 23, 2012
 

Õnnepalu avas raamatukogupäevad

Marika Võsamaa
Tänavu esimest juubelit tähistanud kirjanik Tõnu Õnne­palu oli Kärdla raamatukogupäevade esimene külaline. Tema ülesandeks oli esmaspäeval tund aega teenindada lugejaid.
Kirjanik rääkis, et mõni siseneja oli veidi üllatunud või kohmetunud teda leti taga nähes. Leidus aga neidki, kes tulid spetsiaalselt kas raamatusse autogrammi saama või küsimusi esitama.
“Tore ettevõtmine, mul oli huvitav seda ala näha teiselt poolt letti,” ütles Õnne­palu. “Sain teada, milliseid
raamatuid lugejad enim laenutavad. Tihe töö oli, sest lugejaid jagus.”
Hiidlased peavad Õnnepalu omaks
Kärdla linnaraamatukogu juhataja Marika Võsamaa rääkis, et Õnnepalu uutele raamatutele tekib neil alati järjekord. “Hiidlased peavad Õnnepalu kangesti oma kirja­nikuks ja inimeseks,” kinnitas juhtaja.
Sama paistavad arvavat ka Võsamaa mandri kolleegid, kellest nii mõnigi on raamatu­kogusse helistanud ja palunud abi, et Õnne­paluga kohtumine kokku leppida, justkui kirjanik aina raamatukogus istukski.
Juhataja kinnitas, et tegelikult ongi kirjanikku Kärdla raamatukogus päris tihti näha.
Praegu on Kärdla raamatu­kogu ainsa “Mandala” eksemplari lugemisjärjekorras kaheksa inimest ja Rahva Raamatust kaks raamatut juurde tellitud. Sellest sõna­mängust, kui “Paradiisi” järjekord oli 13 inimest, on juba saanud raamatukogu naljade klassika.
Võsamaa rääkis, et sai Õnnepalu viimati ilmunud kassiromaani “Mandala” ise lugeda paarkümmend lehekülge, siis tuli see
raamatukogu külastajate kätte anda. “Raamatu algus oli väga mõnus, mulle nii väga meeldis, ehk sellepärast, et olen ka ise kassiinimene,” jagas Võsamaa esmamuljet.
Raamatukogunädal jätkub
Esmaspäeval olid samas ametis veel päästeameti Lääne päästekeskuse vanemspetsialist Kaljo Pihla­mets ja SA Tuuru juhataja Kristjan Arunurm.
“Külastajad on meeldivalt üllatunud, kui neile ulatab soovitud teose tuntud inimene, keda tavapäraselt on harjutud nägema kusagil mujal ja nii tutvustame tuntud inimestele meie igapäevatööd,” ütles Võsamaa. Tema sõnul aitab see aktsioon mõista raamatukogude tööpõhi­mõtet ja võimalusi.
Kärdla raamatukogu­päevad “Kohtume raamatu­kogus” kestavad 20.–30. oktoobrini. Täna kohtuvad Kärdla raamatukogus lugejatega kunstnik Valdek Alber ja kirjanik Mehis Heinsaar.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411