Reede, august 17, 2012
 

Tulge kokku Kuristesse!

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hilissuvisel septembrikuu päeval peab koos rahvaga pidu 15aastane Kuriste haridusselts. Tore noorukiiga saab ilusa peo, mis algab vastremonditud seltsimaja avamisega.
Kõik olete oodatud Kuriste seltsimaja juurde laupäeval, 8. septembril kella 12ks, mil toimub maja sisseõnnistamine ja avamistseremoonia.
Haridusselts on õigustanud igati oma nime hariduse andmisel. Seltsi eestvõttel on ilmunud raamatud Aadma ja Ühtri külade ajaloost ja tänapäevast, nende inimestest ja toimetustest. Algaastatel tehti korda väike köök ja seltsituba. Sinna seati üles kangasteljed ja kaminaga köetav ruum ajas asja igati ära ja siin on peetud tähtpäevi ja tähistatud suuremaid sündmusi. Seltsi eestvedamisel on koos õigeusu kiriku koguduse ja kirikupeadega korraldatud vestlusringe kiriku tavadest ja religioonist üldse. Ühiselt korrastatakse ümbrust kalmistul ja kirikuaias.
Pidupäeval esinevad kirikus segakoor Hiiula ja Arvo
Haasma. Tantsuplatsil näitavad rahvatantse Pühalepa tantsijad. Muusikaõpetaja Malle Mürgimäe paneb rahva laulma. Kuuldavasti nii hoogsalt, et kellelgi ei ole karu kõrva peale astunud.
Avatud on loomenurgake, kus Kersti Ojasalu juhendamisel on võimalik kõigil midagi meisterdada.
Pika päeva vahepalana pakutakse nii suppi kui ka torti. Kuriste naispere otsustas selleks päevaks avada ka väikese kohviku, kus saab osta võileibu ja kohvi ning muudki ise valmistatut ja suupärast.
Seltsimajas on üles pandud pildid ning muu materjal seltsi ajaloost ja tegevusest, käsitööna valminud asjadest ja õigeusu kiriku rituaalsetest esemest.
Tulge kõik Kuristesse ja saate ilusa elamuse!

ANNE MIŠINA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411