Reede, august 24, 2012
 

Tublid eakad lähevad ministri tänuvastuvõtule

Sel aastal kutsus sotsiaalminister Hiiumaalt tänuvastuvõtule folklooriõpetaja Maimo Hõbessaare ja aktiivse vabatahtliku Virve Maiveli.
Sotsiaalminister korraldab 28. augustil tänuvastuvõtu eakatele, kes panustanud vabatahtlikku töösse ja hoidnud põlvkondade vahelist sidet ning on sellega teistele eeskujuks.
Kärdlast on vastuvõtule palutud Maimo Hõbessaar (73), kes on tubli hiiu naine ja oma südameasjaks võtnud õpetada lastele hiiu keelt läbi folkloori. Entusiastlikult veab ta juba üle kümne aasta Kärdla ühisgümnaasiumi folklooriringi, kus seitsme- kuni kaheteistaastased lapsed õpivad ja esitavad Hiiumaaga seotud laule, mänge ja lugusid, mida Hõbessaar ise ka kogunud. Ringis kasutatakse palju hiiu keelt, mis igapäevaselt üha vähem kasutuses.
Maimo Hõbessaare juhendatud Väikese folkloorirühma lapsed on käinud esinemas murdepäevadel Mustjalas, Virtsus, Võrumaal, Kihnus, liivlaste juures jm ning festivalil Baltica Tallinnas.
Välja on antud CD plaat “Lood aa nenna, kut ma loula, viisid nenna kut ma veta – unustatud ja jälle leitud laulud”.
Aastaid õpetas Maimo Hõbessaar lastele ka rahvatantsu ja käis nendega tantsupidudel. Lisaks folklooriringile teeb Hõbessaar looma- ja loodusringe 2.–4 klasside lastele.
Lisaks on ta Kärdla pensionäride päevakeskuses organiseerinud ja läbi viinud hiiukeelseid vestlusringe oma eakaaslastele.
Hõbessaare mõlemad lapsed on tublid õpetajad: Ivika Hein M. Härma gümnaasiumis ja Merike Heinsoo Kärdla ühisgümnaasiumis. Lapselapsi on tal viis: Minni (EKA tudeng), Justin (M. Härma gümnaasiumi õpilane), Jorgen (TTÜ tudeng), Georg- Mattis (TTH tudeng) ja Inger-Liis (KÜG õpilane).
Käina elanik Virve Maivel (70) on aastaid teinud vabatahtlikku tööd, olles aktiivne liige nii Hiiumaa pensionäride ühenduses kui Käina valla pensionäride klubis Hiiu Kaarel ja Leena.
Ta on kaua aega tantsinud rahvatantsurühmas, organiseerinud omaealistele üritusi ja väljasõite nii saarel kui mandril, aidanud sõlmida kultuurisuhteid mitmete valdade pensionäride ühendustega, kaasanud kontsertide ja ürituste korraldamisse oma lapselapsi.
Virve Maivel on eeskujulik vanaema oma lastelastele, aktiivne oma elukogemust ja oskusi edasi andma nooremale põlvkonnale. Alati võtab ta koos lastelastega osa Käina kultuurikeskuses korraldatud kultuuriüritustest, juhendab ja abistab neid ning nende sõpru laste igapäevastes tegemistes.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411