Reede, august 17, 2012
 

Parvlaev päästis merehädalised

Pühapäeva, 12. augusti õhtul kella poole üheksa ajal sai piirivalvelaev teate Triigi–Sõru liinil sõitvalt parvlaevalt Kõrgelaid, mille kapten Tiit Jõgi võttis pardale kaks merel paadist välja kukkunud inimest.
Reisijana Kõrgelaiul olnud Urmas Liit rääkis, et parvlaev oli sõitnud Triigist umbes 15 minutit kui keegi väliterrassilt hüüdis: “Inimene üle parda!”. “Hea, et ilm oli ilus ja rahvast väljas merd nautis, ning keegi märkas, kuidas mingilt kummikaatrilt kaks inimest lihtsalt merre paiskusid. Praam suundus tagasi, vette lasti päästeparv ning inimesed toodi ära. Kaatrit aga ei suudetud peatada – see tegi merel ringe arvatavasti seni, kuni kütust jätkus,” rääkis Liit, kes juhtunu ka fotodele jäädvustas.
Parvlaeva päästeparv sõitis merehädalisteni, ning tõi need laeva juurde. Seejärel tõsteti parv koos päästjate ja päästetutega laeva.
Päästeametist teatati, et parvlaeva Kõrgelaid kapten palus abi mehitamata paadi transportimiseks ning Kärdla kordoni piirivalvurid viisid merel tembutanud kaatri Sõru sadamasse.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411