Teisipäev, august 7, 2012
 

Meie esimene… kohvik!

Laupäeval oli Kärdla kohvikutepäev, reedel eel- ja pühapäeval järelkohvikud.
Aga see, mis avati reedel kell 16. oli esimene nii mitmeski tähenduses: sel päeval avatutest kõige esimene ja ka korraldajatele, Pühalepa Naistekojale, esimene.
Eks seda eeltöö mahtu teavad need, kes ise tegijad, kõige paremini.
Kuigi infos oli kirjas, et kohvik endises Kuri koolimajas avatakse reedel kell 16, oli tegelikkus  paraku teine. Juba neljapäeval käis tütarlaps ukse taga ja reedel enne nelja tulnud esimesi külalisi ka tagasi ei saadetud.
Kuna tegu oli koolikohvikuga, n-ö suure söögivahetunniga, siis pärast rahvaloendust algasid “koolikatsumised”. Muusikatunni ja maateaduse läbisid kõik probleemideta. Rehkenduses said aga paljud “targemaks”, ehkki arvutuspulkade abi vaja ei läinud. Aga kooli ju tullaksegi tarkust juurde saama.
Nagu lubatud, sai teha ka ehtsaid tindiplekke. Algul ei tahtnud see kohe kuidagi välja tulla, aga siis … ups!… näe, iseenesest tuli.
Igal juhul Ivo Linnal õnnestus tervitus Naistekojale ilma plekkideta kirja panna (pildil). Olgu öeldud, et Kukerpillide muusikatund kestis ka kõige kauem.
Põnevust pakkus ka hernenurk. Oli neid, kes ütlesid, et hernestel põlvitamine oli vahva ja oli ka neid, kes seda vabatahtlikult enam proovida ei tahtnud.
Kui tindiplekiga tunnistus katsete läbimise kohta käes, oligi aeg minna suurele söögi­vahetunnile. Kõik peale Lavazza kohvijookide, Jura, Torani ja selle, mis Põltsamaa pudelites, oli Naistekoja naiste näpuosavuse tagajärg.
Suurt elevust pakkusid rahvatantsijad Türilt. Alla­meetrised pealtvaatajad moodustasid koheselt ka oma tantsurühma.
Soe tunne tekkis südamesse, kui inimesed arutlesid, et oi, kuidas küll Kuri koolimajas kõik on muutunud ja teised küsisid, kas siia veel saab kunagi tulla.
Kella ühe ajal öösel lugesime üle rahvaloenduse andmed ja arvuks tuli 348 kriipsu. Pole sugugi kindel, et kõik külastajad oma kriipsu tegid.
Head kohvikukülastajad! Südamlikud tänud teile Pühalepa Naistekoja poolt. Ilma teieta poleks meie esimene kohvik mitte kohvik olnud.
RAILI
oli kah kohal

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411