Reede, august 3, 2012
 

Kärdla linnapea abiellus ja kutsub hiidlasi iivet tõstma

Erakogu
Kärdla linnavalitsuse liige Tauno Telvik abiellus just sel ajal kui ta linnapeale, Georg Linkovile puhkust andis, seega linnapea kohusetäitjana.
Pulmapeol, mis peeti 21. juulil, püstitas noorpaar Aet Tüür ja Tauno Telvik sõprade abiga Soera talumuuseumi värava ette toonekurgedele aluse pesa ehitamiseks.
Nende üleskutse on, et Hiiumaa iive peab taas tõusma hakkama. Noorpaar naljatas, et muidu uitavad Hiiumaal ringi vaid sookured ja tited jäävad toomata.
Nimelt räägib vana rahva­uskumus, et lapsi toovad toonekured. Seda uskumust on kinnitanud ka komme, mida täidetakse Läänemaal, kus pruutpaarid maanteeäärse kure pesaposti külge oma õnneks linte seovad.
Nüüdsest on võimalik ka kõikidel Hiiumaa noorpaaridel oma titeõnne saavutamiseks kurepesa posti külge linte siduda. Põhimõttel, et mida rohkem ringe lint välja annab ja mida kõrgemale see õnnestub siduda, seda parem tite- ja pereõnn majja tuleb.
Pulmaliste ja pesaaluse püstitajate hulgas oli ka linnapea Georg Linkov, kelle peres kasvab kolm last ning kes oma sõnavõttudes sageli rõhutab, et Hiiumaa ja Kärdla on sobivalt turvalised kohad laste kasvatamiseks.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411