Reede, august 24, 2012
 

Hiidlased võtsid oma kangelase vastu pealinnas Kärdlas

Harda Roosna | Hiiu Leht
Neljapäeval oli Kärdla keskväljakul väga palju inimesi, kes Londoni olümpial kreekarooma maadluses hõbemedali võitnud Heiki Nabi olid tervitama tulnud.
Päeva juht Erik Lillo palus Heiki Nabi kõrvale lavale tema esimese treeneri Tiit Madalvee. Olümpiavõitja pöördus oma esimese treeneri poole, tänas ja tunnustas teda ning ütles, et tal pole põhjust pisendada oma panust tema tippsportlaseks kasvamise teel.
Lillole antud intervjuus ütles olümpiavõitja, et teekond medalini oli raske. Esimene lootus tekkis pärast Hiinas saadud turniirivõitu, mis andis enesekindluse, õnnestusid ka järgnenud treeninglaagrid ning nii see medal tuli.
Heiki Nabi ütles, et oli maailma­meistriks tulles noorem ja rohkem uljaspea, nüüd kogenum ja lisandunud on parem enesetundmine ja oskus ennast analüüsida. Ta nimetas oma trumpideks vastupidavust ja kiirust, mis kompenseerisid seda, et ta on oma vastastest kümme kilo kergem. “Kindlasti ka tahtmine võita,” lisas Nabi ning lubas oma sportlaseteed jätkata nii hästi kui suudab.
Õnnitlejaid oli igalt poolt
Esimesena sai võimaluse õnnitlusteks Heiki Nabi koduvalla Pühalepa esindaja Antti Leigri. “Meil on väga suur rõõm teid tervitada ja edasi anda vallarahva väga positiivsed emotsioonid, head sõnad ja suured tänud nende võimsate hetkede eest, mida sa pakkusid, Pühalepa ja Hiiumaa, Eesti ja kogu maailma inimestele, aga ka väikese Suuremõisa kooli perele, kust sinu tee on alguse saanud,” kõneles Leigri.
Ta tänas ka Tiit Madalveed, kes tema sõnul on Suuremõisas teinud suurt tööd ja näinud palju vaeva spordi propageerimiseks.
Hiiumaa spordiliit kinkis Heiki Nabile spordivahendi, kivi, millel kiri “Heiki 2012” ja hõbemedali kujutis, et vägimees saaks teha kiviga hommik­võimlemist nagu olevat olnud kombeks kuulsal Eesti maadlejal Kristjan Palusalul.
Hiiumaa omavalitsuste nimel tervitas Heiki Nabi HOLi esimees Jaanus Valk.
Saare ettevõtjate nimel tänas ja andis ettevõtjate kogutud preemiaraha 5200 eurot üle ettevõtjate liidu juhatuse esimees Tanel Malk. “Täname sind nende emotsioonide eest, mida meile pakkusid, loodame, et sul on jaksu pidada vastu kuni Rioni ja tulla sealt vähemalt samasuguse medaliga,” ütles Malk.
Kärdla linnapea Georg Linkov tänas sportlast selle eest, et ta oma saavutustega liidab üheks tervikuks nii Hiiumaa kogukonna kui kogu Eesti.
Maavanem Riho Rahuoja ütles, et peale Heiki Nabi olümpiavõitu on hiidlane olla eriti uhke ja hää ning andis üle kingituse Hiiu maavalitsuse poolt. “Kuigi telepildist võib paista, et tegemist olevat päris toore jõuga, nõuab maadlus ka väga palju vaimujõudu ja talumehetarkust. Kust mujalt me seda ammutame kui oma juurte juurest maalt,” ütles maavanem.
Seejärel võtsid kõik õnnitlejad pikka järjekorda, et olümpiavõitjal kätt suruda, lilli kinkida, autogrammi saada või temaga koos pildile jääda.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411