Reede, august 3, 2012
 

Ave Alavainu: Tõotab tulla pöörane laupäev!

“Noh, linna nihutavad paigast ära – üks päike paistab, aga saja lõõm!/Üks vanker sõidab, aga kümne kära!/Ja südames on kurat-teab-mis rõõm.”
Marie Under kirjutas need read küll neurasteeniku kevade kohta, aga sobivad ka meie homsele päevale, mil puhkpillipäevad kolivad tunnikeseks Kärdlasse, ratsud tuiskavad omi-päevi Linnumäel ringi, samas tiirutavad ka mudellennukid ja kõige krooniks löövad uksed valla ning katavad lauad viisteistkümmend kohvikut!
Underit parafraseerides võiks isegi hüüatada: “Noh, saare nihutavad paigast ära!”, sest sel 4. augustil toimub Hiiumaal lisaks pealinnale ikka kohutavalt palju. Kestab tantsufestival, toimub kaks väärt etendust – üks Kõpus, teine Reigis, lisaks sellele Weekend Guitar Trio, nii et tahaks ohata noore Paul-Eeriku sõnadega: “Et sa ka kunagi ei jõua igale poole, kus sind ei oodata…,” või siis noort Rummot veelkord tsiteerides karjatada: “Oh, jumal, anna jaksu joosta juhuste sajus!”
Ja seda osasaajate hulka, mis veel kokku tuleb! Ainuüksi “Ave vita!”l on eelregistreerunud külalisi 40…
On päevselge, et nii pöörane päev peab algama puhkpillimuusika ja rongkäiguga läbi linna. Olen küsinud vanemate Kärdla elanike käest, kas nad mäletavad pikemat rongkäiku kui Kivi-Jüri juurest üle Keskväljaku – ei mäleta. Küll aga naeris üks mees ja ütles, et seegi on nüüd kahanenud pritsumaja parklast üle Keskväljaku ja siis vaikselt edasi.
Homme on aga plaanis marssida mürtsuva muusikaga mööda Tiigi tänavat “Ave vita!” aiakesest üle Keskväljaku kultuurikeskuseni välja ja saada veel osa kontserdistki Marditrummil.
Pöörase päeva juhatab sisse pisuke avamäng enne rongkäigu algust täpselt kell 10.30. Rongkäik läheb liikuma kell 10.45 ja mida rohkem meid tuleb, seda pikem ja uhkem saab rongkäik.
Natukene kurb on, et ühepäevkohvikute-pidajad rongkäiku ei jõua – neil enne avamist käed-jalad tööd täis.
Tulgem siis hulgani kell pool üksteist Tiigi tänavale, et “pöörase päeva” avamängu kuulata ja üheskoos marsimuusika saatel Keskväljakule kõndida. Et saaks ikka uhke rongkäigu!
Ja ärgu siis auto-inimesed pahandagu, et liiklus Tiigi tänavas on pooleks tunniks kinni pandud.

AVE ALAVAINU

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411