Reede, juuli 20, 2012
 

Triatlonivõidud jäid saarele

Nädalavahetusel peetud 14. Luidja rahvatriatloni esikohad täiskasvanute arvestuses jäid seekord Hiiumaale. Poiste karikas rändas aga hoopis Paidesse.
Selle viis kaasa Paide ujumisklubi noorsportlane Oskar Hanko, kelle tulemus 58.10 oli parem nii mõnegi täiskasvanu omast. Noorte arvestuses tuli teiseks Hiiumaa noormees Jarmo Kurba (59.39), kolmas oli Aleks Käämer (1.03.35). Kokku pani end triatlonil proovile viis noormeest.
“Mõnus, et noored vennad lähevad raskele katsumusele ning ujuvad ja jooksevad meestega võidu,” ütles võistluste korraldaja Artur Valk Kõrgessaare vaba aja keskusest.
Meestest oli kiireim hiidlane Steven Linkov ajaga 44.08, kes teisel Hiiumaa maratonil saavutas kolmanda koha. Teiseks tuli Peeter Dedov (46.58) ja kolmas oli samuti Hiiumaa mees Magnus Leht (49.03.). Meeste arvestuses osales triatlonil 11 sportlast.
“Steven on ikka klass omaette – väga kõva sportlane,” tunnustas Valk.
Linkov, kes Luidja triatlonilt võitnud kolm-neli esikohta, ütles, et osaleb kõigil koduvõistlustel selleks, et motiveerida korraldajaid ikka spordivõistlustega jätkama, aga ka sellepärast, et kodus on lihtsalt hea võistelda.
Linkov: Mandri sportlased on triatloni avastanud
“Kui üheksateistkümne osaleja seas on ainult viis hiidlast ja korraldajad ei loobu, vaid jätkavad, on see neist väga tubli – mandri sportlased on Luidja triatloni igal juhul enda jaoks avastanud,” kinnitas Linkov.
Ta tõi võrdluseks tänavuse Pühajärve rahvatriatloni, kus oli 42 osavõtjat ning kui arvestada, et Luidja triatloni korraldab üks väike vald ja osalejaid on seejuures vaid poole vähem, on korraldus lõppkokkuvõttes väga hea.
Naistest oli kiireim Ülle Paasoja ajaga 57.58. Teine oli samuti Hiiumaa eest võistelnud Reelika Mell (1.01.11), kel maikuust taskus teise Hiiumaa maratoni võitja diplom. Rohkem naisi seekord triatlonist osa ei võtnud.
Tänavusel triatlonil osales 19 sportlast. Aastati on osalejate arv kõikunud 10–50ni – kõige rahvarohkemal aastal lõid triatlonil kaasa ühe Hiiumaal laagris olnud spordiklubi liikmed.
Sportlastel tuleb Luidja triatlonil läbida 300 m ujudes, 15 km jalgrattal ning joosta 3 km rannal.
Steven Linkov ütles, et kuigi numbrid tunduvad suured, pole distantse sugugi keeruline läbida ning ta innustas kõiki järgmisel triatlonil võistlema: “Tegelikult ei ole see distants üldse hull ja kõige tähtsam on osavõtt – kõik, kes triatloni lõpetavad, on võitjad!”.
Valk rääkis, et pärast rannavollet ja enne triatloni tuli väike saps vihma, kuid tänavune jahe ilm sobis võistlejatele hästi, pigem kippus kohtunikele külm nahavahele.
Valk: Hoiame traditsiooni
Luidja triatloni on Luidjal korraldatud järjepidevalt 1999. aastast alates. “Kui kunagi katsetasid triatloniga ka Kassari ja Emmaste kant, siis nüüdseks oleme meie ainsad, kes järjepidevusel katkeda pole lasknud,” ütles Valk, kelle panus nii Kõrgessaare valla kui kogu saare spordiellu on aukartustäratavalt suur. Eelkõige valla spordiürituste sarja elushoidjana ja saalihoki edendajana.
Lisaks vallale toetavad Kõrgessaare valla spordiürituste sarja Viskoosa spordiklubi, kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiumaa spordiliit, rannavolle võistlust tänavu ka Euroopa Sotsiaalfond.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411