Reede, juuli 6, 2012
 

Patsiendid: Meie arstid väärivad kiitust

Harda Roosna | Hiiu Leht
Erinevalt paljudest raviteenustega seotud negatiivsetest uudistest jagub kolmel väärikas eas Hiiumaa daamil arstide kohta vaid kiidusõnu.
Hirmuste küla elanik Karin Pihel (77) on tagantjärele lausa õnnelik, et 18. juunil poebussile ostusid tegema minnes temaga see õnnetus juhtus – naabri koer tõmbas ta oma jalutusrihmaga jalust maha ning tulemuseks tõsine trauma, reieluukaela murd. “Tänu juhtunule sain kodust “suurde ilma”, kogesin inimeste headust ja meditsiinitöötajate tublidust,” ütleb naine, keda sõbrad Hirmuste küla päikeseks kutsuvad.
Pihel toimetati järgmisel päeval pealinna ja seal tehti talle operatsioon. (Loe lisa lk 2). Naine tunnistas, et tal on tekkinud suur usaldus Hiiumaa haigla arstide, näiteks doktor Mihelsoni ja doktor Metsa vastu: “Usaldus on patsiendi jaoks kõige tähtsam ja aitab tervenemisele kaasa,” kinnitas Pihel.
Samuti kiitis ta, kuidas siinsed arstid ja õed kohtlevad oma patsiente. Ta tõi näiteks arsti, keda kutsuti järgmise tööülesande juurde, kuid kes selle asemel, et kohe minema joosta, palus oodata, et ta jutuajamise patsiendiga lõpetada saaks. “See näitab arsti austust ja lugupidamist oma patsiendi suhtes,” ütles Pihel.
Palju kiidusõnu jagus tal ka Hiiumaa haigla arengu, selle ruumide ilu ja puhtuse, aga ka ravivõimaluste kohta. “Imetlen, kuidas peaarst doktor Aavik on kõike seda suutnud,” tunnistas Pihel.
Kärdla elanik Ellen Tüür (84) ütles, et tema elu päästis Hiiumaa haigla arst dr Mets. Arstile tundus tervisehäda nii tõsine, et ta naise viivitamatult Tallinna toimetas. Doktor oli patsiendile öelnud, et kuna Hiiumaa haiglas veel kompuutertomograafi pole, tuleb pealinna arstide juurde uuringutele minna. Kohe tehti naisele kiire operatsioon ja eluohtlikku olukorda õnnestus vältida.
Ellen Tüür ütles, et Hiiumaa haigla töötajad olid väga hoolivad ja vastutulelikud. Kuna tal pole ammu haiglasse asja olnud, pani teda imestama haigla uus väljanägemine ja tänapäeva meditsiini tase. “Voodipäevatasu, mis inimene ise maksab – üks euro ja kuuskümmend senti – niisugust hooldust selle raha eest ei saa kuskilt,” ütles Ellen Tüür.
Elleni minia Anne Tüür, kes ühtlasi on Karin Piheliga ühekülainimene, tunnistas, et tedagi üllatas, kuidas Ellen ja Karin arste ja haiglatöötajaid kiidavad: “Valdavalt ilmuvad lehtedes ju probleemlood ning sellepärast on jäänud mulje, et meie arstid ja raviteenused ei kõlba kuskile – selgub, et see nii pole.”
Ka Ülle Ulla (77), kes 12aastat tagasi sattus Hiiumaa haiglasse ajuarteri aneurüsmiga, tunnistas, et siinsed arstid on tema elupäästjad. “Tavaliselt viib see inimesed hauda, kui õigel ajal abi ei saa,” nentis Ulla.
Ta on siiani tänulik Karin Pihelile, kes viis ta autoga poolele teele Kärdlasse, väimehele Andrus Sonnenebrgile, kes teele vastu tuli ning Hiiumaa haigla arstile Anne Rajangule, kes kiiresti helikopteri välja kutsus ja ta Tallinna neurokirurgide hoole alla toimetas.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411