Teisipäev, juuli 17, 2012
 

Meil on üks ja ühine Hiiumaa

Minu kogemus Hiiu maavanema kohusetäitjana on olnud ääretult põnev ja vaheldusrikas, andes võimaluse tutvuda väga erinevate huvide ja inimestega.
Selle kuue kuu sees oli kõige raskem väljakutse otsida lahendusi seni kaugena tunduval teemal nagu lennuliiklus. Tuli teha otsuseid ja anda ebameeldivat infot hiidlaste jaoks väga tundlikul teemal, lootuses, et neid otsuseid mõistetakse.
Väga kasulik oleks meil kõigil aeg-ajalt proovida mõnda teist ametit – see avardab maailmapilti märgatavalt.
Maavanema roll on väga muutunud võrreldes aastaga 1994, kui Hiiumaale tulin. Võimalused arengutes kaasa rääkida ja ise otsustada on teised. Tänaseks on maavalitsustest saanud riigiasutused siseministeeriumi valitsemisalas.
Maavanema rollis näen vajadust, oskust ja tahtmist seista maakonna kui terviku arengu eest. Palju on selles töös vaja olla diplomaat, lepitaja, aga ka maakonna turundaja. Ja seda kindlasti hea meeskonnaga nii asutuse sees kui ka koostöös teiste maakonnale oluliste inimestega. Meil on ju üks ja ühine Hiiumaa.
Minu koostöökogemus maavanema kandidaadi Riho Rahuojaga on olnud ainult positiivne. Töötasime ligi kolm aastat koos. Riho on oma olemuselt diplomaat, mida me just hetkel vajame. Tema kogemus sotsiaalministeeriumis tuleb Hiiumaale samuti kasuks.
PIRET SEDRIK
Hiiu maavanema kohusetäitja

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411