Teisipäev, juuli 17, 2012
 

Kärdla saab lähiajal infokioski

Paar aastakümmet Kärdla keskväljaku sümboliks olnud pruun viidatulp ja selle juures olnud pingid on reedest alates kadunud ning samal platsil käivad ehitustööd.
Hiiumaa turismiliidu juhatuse liige Ly Kaups ütles, et uusi pinke kohe samasse paika ei tule, kuna selleks ei õnnestunud turismiliidul toetust saada, vanad aga olid juba täiesti kõdunenud.
Vanaaegse viida asemele rajab turismiliit veel sel nädalal elektroonilise infokioski (EIK), millest huvilised saavad ööpäevaringselt teavet saare toitlustus- ja majutuskohtade ning vaatamisväärsuste ning meelelahutuse kohta. Programm võimaldab külastada hiiumaa.eu ja Visit Tourist veebilehti, kus leidub turismiinfot viies keeles.
EIKi puhul pole tegu harjumuspärase internetipunktiga, sest internetis surfamist ja oma e-kirjade lugemist see ei võimalda. Samas on kioskitesse paigaldatud ruuterid, mis tagavad kioski ümbruses vaba Wifi-ala.
Tulba turvalisuse tagavad turvameetmed: turvaklaas, ilmastikukindlus ja sisseehitatud kaamera, mis pidevalt toimuvat jälgib.
Elektroonilised infokioskid paigaldatakse lisaks Kärdla keskväljakule ka Emmaste valla keskusse, Suuremõisa põhikooli parkla äärde, Käina Konsumi seina peale ning Kõrgessaare vallavalitsuse juurde.
“Sisu on neil kõigil ühesugune, vahe on vaid selles, kas see on seina peale paigaldatud või n-ö püstijalapeal,” selgitas Hiiumaa turismiinfopunkti töötaja Mari Orgussaar.
Projektijuhi Ly Kaupsi sõnul on tegu mitme projektiga, kokku lähevad elektroonilised teavitajad maksma umbes 25 000 eurot. Kõik kioskid tahab Hiiumaa turismiliit üles seada juba suve lõpuks.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411