Teisipäev, juuli 31, 2012
 

Hunt hirmutas telkijad Pihla rabast minema

Sellesuvises kasuperede laagris osalenud noored said tõeliselt ekstreemse kogemuse osaliseks – Pihla raba laagrist peletas nad minema telklaagri läheduses ulunud hunt.
Malle Kobin korraldas tänavu Hiiumaal juba kümnendat korda kasuperede laagri. Selleks, et suurematele lastele midagi põnevat pakkuda, kutsus ta instruktoriteks oma täiskasvanud poja Mihkli ja tema sõbrad, kes töötasid välja seikluslaagri kava.
Mihkel Kobin rääkis, kuidas nad kuuekesi korraldasid 24 noorele noortele ööbimise Pihla rabas, et õppida lõket tegema, metsas liikuma ja ööbima ning lõkkel toitu valmistama.
Noored olid matkanud rappa, õppinud veefiltrit tegema ja onni ehitama, valmis saanud üle kraavi viiva silla ning lõkke ümber peetud koosolekul kuulanud juhiseid, kuidas rabas patrullida. Nad olid just läinud telkidesse asemeid seadma kui hakkas kostma hundi ulgumist.
Mihkel Kobin rääkis, et ajal kui ulgumine algas, istus tema just lõkke ääres. “Need, kes huntide elust üht-teist teavad, ütlesid meile, et hundid sel aastaajal ei ulu. Samas on räägitud ka võimalusest, et saarel võib leiduda metsistunud koeri. Seda enam hindasime olukorra ohtlikuks ja otsustasime lahkuda,” selgitas Mihkel Kobin.
Nad tegid lõkke suuremaks, hindasid olukorda ja kutsusid lapsevanemad maan­teele vastu. Lastele, kelle hulgas üks 12aastane, ülejäänud üle 14aasta vanused, juhtunust ei räägitud selleks, et vältida paanikat.
Nii loobutigi plaanist metsa ööbima jääda, esimese auto- ja järelkärutäiega viidi lapsed metsast välja maan­teele, kus neid Malvaste teeristis ootas juba kolm autot. Teise koormaga toodi rabast ära varustus.
Mihkel Kobin oletas, et ilmselt meelitas sealkandis elava hundi kohale värske lambaliha lõhn. Võeti ju muuhulgas metsa kaasa värsket lambaliha, et noored saaksid kogemuse, kuidas lihast ise lõkkel õhtusööki valmistada.
Malle Kobin rääkis, et mõned lapsed olid pärast solvunudki, et tore seiklus pooleli jäi ning avaldasid arvamust, et kui lõke põleb, siis hunt tulla ei julge.
Mihkel Kobin kinnitas, et laste turvalisuse tagamiseks oli mõistlik otsus laager siiski pooleli jätta.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411