Teisipäev, juuni 19, 2012
 

Uuenenud Hiiu Köögilt oodatakse uut kvaliteeti ja uusi arenguid

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Kolmapäeval avati pidulikult OÜ HTÜ Tootmine uus köök, millelt oodatakse senisest rohkem kvaliteetset hiiumaist toitu, mida saaks osta üle Eesti.
Avamisele kogunenud asjaosalised tegid väga põhjaliku uuenduskuuri läbinud hoones ringkäigu. Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) juhatuse esimees Agu Kohari avas ühe ukse teise järel ja selgitas, kuhu midagi planeeritud.
“Kõik see on küll köögi nime all, aga tegelikult väike tööstus,” märkis Kohari.
Kohari taandub
HTÜ juhi kohalt
AS Kuressaare Ehitus juhataja Tõnu Toompuu tänas kohalikke alltöövõtjaid ja kinnitas, et nii kiiresti, kolme ja poole kuuga, pole nad Hiiumaal ühtki objekti valmis teinud.
HTÜ nõukogu esimees Mati Nurs kiitis ehituse kvaliteeti ja soovis, et ka hiiumaine toidukaup oleks üle Eesti tuntud kvaliteedi poolest.
Nurs teatas kokkutulnutele, et ilmselt jääb Hiiu Köögi renoveerimine Agu Kohari jaoks viimaseks tööks tarbijate ühistu esimehena, kuna augustist jääb ta juhtima vaid OÜ-d HTÜ Tootmine.
PRIA: Mahe-Hiiumaa vundament valmis
“Hiidlaste tegemised on väga sümpaatsed, kuna on just oma uudsusega silma paistnud,” kiitis avamisel osalenud PRIA peadirektor Jaan Kallas, kes hariduselt on toidutehnoloog ja  23 aastat töötanud ETK süsteemis, kuhu kuulub ka HTÜ.
Peadirektor märkis, et mahetoodangu osatähtsus eestlase toidukorvis on väga madal, vaid üks protsent, sellest omakorda 60 protsenti on Saksamaal toodetud.
Kallas kinnitas, et Hiiumaal on oma eraldatuse tõttu unikaalsed võimalused mahepiirkonna staatuse saavutamiseks. Ka on sügisel valmiva Vaemla tootearenduskeskuse näol pandud tugev vundament maheda Hiiumaa kaubamärgile.
Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Ermo Mäeots tõi kingituseks ürdikorvi ning soovis, et Hiiu Köök seisaks kunagi võrdväärsena kuulsate Prantsuse ja Itaalia köökide kõrval.
“Minu arvates on Hiiu Pagar ja Hiiu Köök need kaks nime, mis Hiiumaa mainekujundusega väga hästi tegelevad – kui meie oma külalisi ära saadame, käime alati läbi Hiiu Köögi letist, et panna neile kaasa see kõige parem ja ehtsam hiiumaine,” lisas Mäeots.
Avamisel osalenud Kärdla linnapea Georg Linkov ütles, et tunneb heameelt linna ette­võtluse laienemise üle.
Linnavalitsuse poolt tõi ta kingituseks panni “praemunadega”. “Meie tarbijana peaksime rohkem suutma väärtustada aega, mis toiduvalmistamisele kulub,” ütles ta meenet üle andes.
HTÜ Tootmine OÜ nõukogu esinaine Ilmi Aksli rõhutas asjaolu, et vaatamata viimaste aastate murettekitavale majandusolukorrale, on ettevõte ikkagi suutnud minna väikeselt Hiiumaalt välja suurele Eesti turule. Ja seda mitte ainult leiva-saia, vaid ka piparkoogitaigna ja keeksiga.
“Nüüd peaks olema kord jõudnud liha kätte, et hiiumaine liha jõuaks koostöös valmiva tootarenduskeskusega väärindatud produktina saarelt kaugemale,” soovis Aksli.
Kusmin:
HTÜ on ettevõtlik
Avamisel ETK juhatust esindanud Kati Kusmin ütles, et Hiiumaa tarbijate ühistu on ETK grupis eriline kui üks ettevõtlikumaid. “Eelkõige selle pärast, et hiidlased leiavad igale asjale alati lahenduse ja on väga head koostööpartnerid,” kinnitas Kusmin. “Loodan, et teie visadus ja loovus annavad eeskuju ka teistele tarbijate ühistutele,” lisas Kusmin.
OÜ Hiiumaa Agro juhataja Sulev Matto tänas HTÜd, kellega koostöös saadud pooleteistaastane toorpiima­müügi kogemus on olnud väga hea. “Kuna Hiiu Köögi abiga võime mõne päris­piimast tehtud asjaga suurde ilma jõuda, tahan ma üle anda pudeli piima – kui vesi teeb kivisse augu, siis ammugi piim,” kinnitas saare suurim piimakarjakasvataja Sulev Matto.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411